• Deutsch
  • Türkçe

Wuppertal 40. faaliyet yılını muhteşem bir Şölenle kutladı


Almanya Türk Federasyon KRV1. birinci Bölgemizin sosyal ve kültürel faaliyetleri ile dikkat çeken Wuppertal Ülkü Ocağı, Kuruluşunun kırkıncı yılını muhteşem bir etkinlikle kutladı.

“Wuppertal’da 40 yıl” adlı “Kültür ve Ülkü Şöleni” etkinliğine Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol ve Türk Federasyon Başkanlık Divanı üyeleri, Bölge Başkanları, GİK üyeleri, çok sayıda Dernek başkan ve yöneticileri yanı sıra vatandaşlarımızın ailece katıltıldı.

Etkinlik programı, Alman Milli Marşı ve İstiklal Marşımızın topluca okunmasının ardından dernek başkanımız Sayın Yusuf BUDAK’ın açılış konuşmasıyla başladı. Türk Federasyon KRV1. Bölge Başkanlığına bağlı ‪Wuppertal teşkilatımızın 40.hizmet yılı dolayısıyla düzenlediği Kültür ve Ülkü Şölenimiz yoğun katım ile coşkulu ortamda gerçekleşti. Etkinlikte bir konuşma yapan ATF Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol ”Şölenimizde sahne alan değerli sanatçılarımız MUSTAFA YILDIZDOĞAN başta olmak üzere, Necla Çakmakçı, Hüseyin Yılmaz, Cafer Altun ve Kafkas Halk oyunları ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Başkanımız, “Özellikle 40.yıla yakışır ülkücü teşkilat disipliniyle hazırlanan Kültür Şölenimiz için teşkilat başkanımız Yusuf Budak bey, yönetim kurulu üyeleri ve emeği geçen her bir ülküdaşıma ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum VAROLUN ÜLKÜDAŞLAR” diyerek gündeme dair konuşmasını bitirdi.

Programa, Türkiye’den katılan sanatçılarımız, Mustafa Yıldızdoğan’ın yanı sıra Türk Federasyonumuzun bünyesinde bulunan Necla Çakmakçı, Hüseyin Yılmaz, Cafer Altun bir birinden güzel eserleri seslendirdiler. Kafkas Halk oyunları ekibi gösterdiği performansla büyük takdir topladı.

Etkinlik gecenin geç saatlerinde sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın söylediği türkülerle son buldu.

Galeri