• Deutsch
  • Türkçe

Ülkücüler Türk Federasyon Bayramlaşma Merasiminde Buluştu


Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Merkezi’nde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. MHP MYK üyesi İstanbul milletvekili ve Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin’in de iştirak ettiği bayram programımıza, Ülküdaşlarımızın yoğun ilgisi oldu. Bayramlaşma programına Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, Genel Başkan Yardımcıları Sayın Mustafa Saygaz, Sayın Nihat Güney, Sayın Sedat Kart, Sayın Osman Aydın, Sayın Erdoğan Akkaş ve ATF Genel sekreteri Sayın Fatih Oğuz ve Genel Sekreter yardımcımız Sayın Yusuf Zorluoğlu hazır bulundular. ATF Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri, ATF Bölge Başkanları, bölge yöneticileri, Türk Federasyonumuza bağlı faaliyet gösteren derneklerimizin yöneticileri ve üyelerimiz katıldılar.

Bayramız Kutlu Olsun

ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, misafirleri selamladığı kısa konuşmasında ATK genel Başkanı Sayın Cemal Çetin’e programımızı onurlandırmasından dolayı teşekkür etti. Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, “Hoş Geldiniz, Avrupa Türklüğü olarak bayramlarımızın Almanya Türk Federasyon çatısı altında geleneklerimize uygun yaşatıldığı bu güzel programlardan birinde daha hep birlikteyiz. Bayramınız kutlu olsun” dedi ve sözü ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin'e verdi.

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “bayramlaşma programına katılan ülküdaşlarımıza kısaca gündemi değerlendirerek bayramların birlik ve beraberliğe vesile olduğunu, küskün ve dargınların giderildiği önemli bir gelenek olarak yaşatmaya devam edileceğinin altını çizdi. “Bayramlarda insanların birbirlerini ziyareti devam ettiği süreci toplumda değer yargılarının korunduğunu, Avrupa Türklüğü geleneklerini çocuklara aktarılarak gelecek kuşakların birlik ve beraberlik duyguları pekiştirildiğini, belirten ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Bugün Almanya Türk Federasyon Bayramlaşma günü ve hepimiz Avrupa’da ki Milliyetçi Ülkücü hareketin ana karargâhında bir araya geldik.

Çok Şükür Bir Bayram’a daha Ulaştık

Bir Ramazan ayını daha cenabı Allah’ın izniyle geride bıraktık, mübarek Ramazan bayramını idrak ettik. Biz Türkiye dışında yaşadığımız için şartlara göre olabildiğinde bayramın sevincini, coşkusunu yaşamaya-yaşatmaya gayret ediyoruz. Çok şükür, bizler bayramı huzur içerisinde idrak ediyoruz. Ama gerek Türk Dünyasında, gerek İslam coğrafyasında gerekse Türkiye’mizde insanlarımızın büyük sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu biliyoruz.

Pençe Operasyonu

Kahraman Mehmetçiğimiz terörle mücadele aralıksız ve kararlılıkla sürdürüyor. Pençe Operasyonu’nun başarıya ulaşması için dua ediyor ve şehitlerimizi Rahmetle yad ediyoruz. Kahraman gazilerimizin bayramlarını kutluyoruz. Türk-İslam coğrafyalarında hüküm süren zulüm bayramımızı burkan yegane hadisedir.  Birlik ve beraberliğimizi koruyarak emperyalizmin tuzak ve tertiplerini millet olarak bertaraf etmek zorundayız. Çünkü biz Anavatanımız Türkiye’miz var ise varız. Biz ülkemizi de, milletimizi de karşılık beklemeden sevdik. Biz ülkücü olmanın şan ve şerefinin gereğini yerine getirdik ve her daim yerine getirmeye devam edeceğiz. Önce ülke dedik, önce millet dedik, Tarihimizden aldığımız ilham, Türk-İslam asırlarının ışığıyla yolumuzu aydınlattı.

15 Temmuz Hain Darbe Teşebbüsü

15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün sabahı olaylar çok değişik yöne doğru gitti. Adeta var olma mücadelesine dönüştü. 15 Temmuz gecesi hain darbeye karşı duruşumuz her geçen gün önemi artarak devam etti. Bu ruh birleşerek kenetlenerek, 7 Ağustos Yenikapı’da yükselişe geçti, 16 Nisan Halkoylamasında hedefleri çizilen, 24 Haziran seçimlerinde birlikteliğini perçinleyen, 31 Mart seçimlerinden de güçlenerek çıkan Cumhur İttifakı Türkiye’yi geleceğe taşıyacaktır.

Yenilenecek Olan İstanbul Seçimi

Kıymetli Ülküdaşlarım, bildiğiniz gibi, Yüksek Seçim Kurulu, yapılan itirazları görüşerek 6 Mayıs 2019’da oy çokluğuyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinin yenilenmesine ve 23 Haziran’da tekrar yapılmasına karar vermiştir.

Cumhur İttifakı 23 Haziran’da yeni bir heyecan ve gayretle başarıya ulaşmalıdır. Bu tarihi görev ve sorumluluk hepimizin omuzlarındadır. Çalışmalarımızı ve desteklerimizi buna uygun bir şekilde yerine getirmek durumundayız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin belirlediği ana stratejisi çerçevesinde Avrupa Türklüğünün üzerine düşen İstanbul ilinde akraba, hemşeri kim var ise tanıdığımız telefonla arayarak demokratik tercihlerini Cumhur İttifakı adayımız Sayın Binali Yıldırım’dan yana kullanmasını istememiz çok büyük önem arz etmektedir. Siz kıymetli ülküdaşlarımızın vekaleten bizlere ulaştırdığı 2019 yılına ait Fitre, Zekat, Yardım ve Fidye’leri bayramdan önce ülküdaşlarımızdan oluşan heyete teslim edilerek, Avrupa’daki Ülküdaşlarımızın dini vecibelerinden olan ve vekaleten bizlere teslim ettiklerini söz konusu vekaletlerinizle belirtiğiniz doğrultuda gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın gururunu yaşadık. Rabbim Avrupa Türklüğünün ibadet ve hayırlarını kabul etsin. Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Şehit ailelerinin, büyük Türk milletinin, Türk-İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Genel Başkanlarımız programa katılan her bir ülküdaşımızla teker teker tokalaşarak karşılıklı bayram tebriki sonrası topluca hatıra fotoğrafı çekildi

 

 

 

Galeri