• Deutsch
  • Türkçe

Ülkücüler Bayramda Bir Araya Geldi


Ülkücüler bayram sonrası ilk cumartesi günü Frankfurt şehrinde bulunan Almanya Türk Federasyon genel merkezinde bir araya gelerek bayramlaşma töreninde buluştular.

Bayramlaşma programında Türk Federasyon Genel Merkezi’ndeki buluşmada Ülkücülere seslenen Genel Başkan Şentürk Doğruyol, “Allah birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara erişmeyi nasip etsin” niyazında bulunarak, “Almanya genelinde kurumsallaşan Türk Federasyonumuza bağlı faaliyet gösteren derneklerimizin yöneticileri ve üyeleriyle bir bayram daha bir arada olmaktan dolayı Allah'a sonsuz hamdü senalar olsun ki bizlere bir bayram daha bir araya getirdi. Bu Kurban Bayramını da maalesef buruk bir sevinçle karşıladık. Soydaşlarımızın ve Din kardeşlerimizin yaşanan terör olayları nedeniyle bayramlarda olması gereken sevinç yerine üzüntü ve burukluk içerisinde girdiler' dedi.

''Bayramlarımız ancak bizi birleştirmeli''

Dini ve milli bayramların bütünleşme amaçlı olduğunu, ayrışma için kullanılmaması gerektiğini ifade eden Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, yaşanan son olaylara da değinerek şöyle devam etti: Almanya Türk Federasyon mensubu ülküdaşlarımız uyanık ve dikkatli olmak mecburiyetindedir. Muhtemel provokasyon ve birliğimizi beraberliğimizi hedef alan her türlü sataşma, şiddet ve asayişsizliklerden uzak durmalıdır. Birlik ve beraberliğimizi bozacak, toplumsal ahengi bozacak her türlü davranıştan kaçınılmalıdır. Yeni diye kendilerini pazarlayan siyaset eskilerinin bize ve teşkilatlarımıza vereceği hiçbir katkı yoktur. Teşkilatlarımızda ülküdaşlarımızın arasına hizip tohumları ekilmesine katiyetle müsaade edilmemelidir. Kim nerede ne kadar hizmet etmiş olursa olsun, birlik ve beraberliğimizi hedef alan ayrımcı fikriyata sahip olan kim olursa olsun, derneklerimizde yer bulamayacaktır” dedi. Bayramların hususiyetinin, barışı huzuru, kardeşliği, saygıyı ve sevgiyi daim kılmak ve yaymak olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, Almanya Türk Federasyonumuza gönül vermiş ülküdaşlarımızın sakinlik içinde, aklıselim çerçevesinde sabır ve olgunluğun çizgisinden ayrılmamadan kardeşlik ipini kesmeye çalışanlara karşı uyanık olmalıdırlar. Fitne ve fesat yuvaları bazen bizden biri gibi görünür, bazen aynı hedefe gidiyormuş gibi yapar. Ama Almanya Türk Federasyonumuzun mensubu uyanık ve dikkatli olacak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak geleceğe doğru adım atacaktır. Bu titizliğe uymayan her kim olursa olsun ocaklarımızda asla barındırmayacağız. İçimize sızmış Provokatöre ve ajanlara müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Genel Başkan, son olarak, bütün vatandaşların bayramını tebrik ettiğini belirterek, Kurban Bayramının başta bütün Avrupa Türklüğü olmak, üzere vatandaşlar ve bütün insanlığa hayırlar, iyilik, barış ve huzur getirmesini temenni ettiğini söyledi.

Galeri