• Deutsch
  • Türkçe

Türk Federasyonların 'Evet' kampanyası sürüyor


Avrupa’da yaşayan ülkücülerin çatı kuruluşu Avrupa Türk Konfederasyon’a bağlı Türk Federasyonlar Berlin’de başlattığı Anayasa değişiklik referandumuna Bremen’de devam ediyor.

Almanya Türk Federasyon (ATF) Kuzey Almanya Bölge başkanlığımızın Bremen’de düzenlediği “BAYRAK ŞÖNLENİ”’ne Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin beyin yanı sıra Almanya Tür Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, Bölge Başkanları, Genel İdare Kurulu üyeleri dernek başkanları ve çok sayıda ülküdaşımız iştirak etti.

Sanatçılarımız Mustafa Yıldızdoğan, Nejla Çakmakçı ve Ahmet Güven’in sahne aldığı “BAYRAK ŞÖLENİ”mizde katılımcılara hitap eden MHP MYK üyesi ve Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Berlin’den sonra Bremen teşkilatımız salonunda düzenlediği “BAYRAK ŞÖLENİ” etkinliğinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanyasının tanıtımını yaptı.

 

Anavatanımız Türkiye’nin Selameti için Sözler Verdik, Yemin Ettik

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “Almanya Türk Federasyonumuzun yaptığı bu bir birinden güzel etkinliklerde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duymaktayım. Berlin’den başlattığımız Evet kampanyamızı bu gün burada Bremen derneğimizin Bayrak Şöleninde tanıtımını devam ettiriyoruz. 27 Marta başlayarak 9 Nisan’a kadar sürecek olan Anayasa değişikliği referandumunda Ülkücü hareketin tüm mensuplarının Başbuğumuzun izinde Liderinin emrinde top yekun “Evet” demeye davet ediyorum. Avrupa Türklüğünü, Türklüğün Bekası için “Evet” demeye davet ediyorum, Biz Avrupa’da yaşayan vatan ve millet sevdalıları olarak, Anavatanımız Türkiye’nin selameti için sözler veriyor, yeminler ediyoruz ve vatanımız için yeminimiz vardır. Ve bu yemin bir kere edilmiştir” diyen ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin,  Verilen bu söz, edilen bu yemin, Avrupa Türklüğünün birliği ve beraberliğinedir. Verilen bu söz, edilen bu yemin, Anavatanımız Türkiye’mizde verilen sözün ve yeminin tıpkısı, aynısıdır. milli seslenişin, kardeşlik hukukunun gereğidir. Söz verdik, dönmeyeceğiz. Yemin ettik, durmayacağız. Söz verdik, vazgeçmeyeceğiz. Avrupa Türklüğü olarak bizler Konfederasyonumuzun çatısı altında bulunan tüm mensuplarımıza birlikte Anayasa değişikliği referandumu için 'EVET' kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Bizler anavatanımız Türkiye’mizin varlığının güvenceye alınıp güvenli bir şekilde istiklal içinde istikbale taşınması için evet diyeceğiz. Bizim anavatanımız Türkiye için yeminimiz vardır, vazgeçilemeyecektir.

Bizlerin Evet tercihi Şahsa Veya Partiye Değil, Türkiye’ye Evettir.

Bizler Devlet İçin Evet, Millet İçin Evet, Cumhuriyet İçin Evet, Türklüğün Bekası İçin Evet, Anavatanımız Türkiye İçin Evet diyeceğiz. Bu nedenle 27 Mart-16 Nisan’da Evet diyoruz. Tercihimizi EVET‘den yana kullanarak, mahkemelerin tarafsızlığını sağlayacağız. Evet diyerek, 18 yaşındaki gençlerimizin önünü açacağız. Evet diyecek, büyüyen ve nüfusu artan Türkiye’nin 600’e çıkan milletvekili sayısını destekleyeceğiz. Evet diyecek, TBMM seçim dönemi ile Cumhurbaşkanı seçim dönemini beş yılda bir ve aynı günde yapılmasını sağlayacağız. Evet diyecek, Gazi Meclisimizin yasama yetkisini güvenceye alacak, daha da etkinleştireceğiz. Evet diyecek, Meclisimizin denetim fonksiyonlarını güçlendireceğiz. Evet diyecek, devlet yönetimindeki fiili zorlama ve açmazı bitirecek, siyaseti toplum sözleşmesinin sınırlarına çekeceğiz. Evet diyecek, yasama, yürütme ve yargı arasındaki hatları kalın olarak çizeceğiz. Evet diyecek, ilk kez Cumhurbaşkanı’na cezai sorumluluk getireceğiz. Evet diyecek, yürütmeyi tek elde toplayıp devletteki karmaşa ve kafa karışıklığını sonlandıracağız. Her Evet birliğimize katkı ve yemindir. Her Evet esenlik ve selametimize destek ve yemindir. Her Evet milletin istiklaline, devletin istikbaline, bayrağın iffetine, vatanın izzetine duadır ve yeminimizdir. Bizlerin Evet tercihi şahsa veya partiye değil, Türkiye’ye evettir. Başlattığımız bu kampanya, EVET, yine EVET, bir kez daha EVET Sonuna kadar Devlet, ebediyete kadar Millet şeklinde olacaktır. 'EVET' kampanyası çerçevesinde Avrupa genelinde 9 Nisan tarihine kadar yaklaşık 1400 etkinlik düzenleneceğini belirtti. Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Türk Federasyonlarımızın Kültür sanat ekibi içerisinde bulunan sanatçılarımızın yanı sıra Türkiye’de önemli bir yeri olan ülkücü sanatçılarımızın da katılacağı umuma açık kültür sanat etkinlikleri yanı sıra, işadamı ve akademisyenlerin katılacağı etkinlikler, derneklerimizin kendi salonlarında yapılacak toplantılarla, evlere yapılacak ziyaretlerle tüm vatandaşlarımıza ulaşamaya çalışacağız. Ayrıca tasarladığımız el ilanları ve afişlerlerin dağıtılması ile önemli bir kitleye ulaşacağımızı ümit ediyorum. Sosyal medya kampanyalarıyla desteklenecek olan bu çalışmanın planlaması bitmek üzeredir” dedi. Ülkücü sanatçılarının bir birinden güzel eserleri misafirler tarafından alkışlarla taçlandırıldığı etkinlik gecenin son saatlerine kadar sürdü.

Mustafa Yıldızdoğan'dan Kampanyaya Destek

Bremen “BAYRAK ŞÖLENİ”nde Sanatçımız Mustafa Yıldızdoğan, Anayasa değişikliği referandumu için EVET kampanyasına destek vererek, “Yemin ettik, durmayacağız. Söz verdik, vazgeçmeyeceğiz. Lider Teşkilat Doktrin benim için vazgeçilmezdir. Liderimin EVET‘i tüm ülkücüleri bağladığı gibi beni de bağlar. Devlet İçin Evet Millet İçin Evet diyoruz” sözleri salonda büyük alkış aldı. Mustafa Yıldızdoğanın sevilen eserlerini seslendirdiği “BAYRAK ŞÖLENİ”mizde bölgemizin sanatçısı Ahmet Güven’in yanı sıra Bremen teşkilatımızın Grup Yarenler ve  Rahden Ülkü Ocağımızın Kafkas Folklor ekibi misafirleri büyüledi.

Galeri