• Deutsch
  • Türkçe

Türk Federasyon 2020 Vekalet Yoluyla Kurban Kampanyası


Vatandaşlarımıza hizmet etmeyi ilke edinen, onlara yardımcı ve destek olmayı varlık sebebi sayan Almanya Türk Federasyon (ATF), bu titiz çalışmasını yaklaşık yarım asırdır sürdürmektedir. ATF, kurulduğu ilk yıldan itibaren vatandaşlarımızın dinî, sosyal ve kültürel gereksinimlerine cevap verecek çeşitli ilklere imza atmıştır. Bu yıl yeni tip koronavirüse (COVID-19) karşı tedbirlerin alındığı belirtilerek, vekalet Yoluyla Kurban Kampanyası salgın süreci göz önünde bulundurarak dini vecibelerin ışığında kurban ibadetimiz yerine getirilecektir.

Toplumsal huzuru, dayanışmayı, barış ve birlikteliğe büyük katkı sunan Almanya Türk Federasyonumuz yaklaşan kurban bayramı vesilesiyle “Vekalet Yolu İle Kurban” hizmetini bu bakış açısına uygun bir şekilde başlamış bulunmaktadır. Bu sayede sizlerin vekalet vererek yaptığınız kurban bağışlarını, binlerce kişiye ulaşmasına aracılık Etmektedir.

Bu yıl da sizlerden aldığımız maddi ve manevi destek ile, Türkiye’de Şehit Aileleri başta olmak üzere, farklı coğrafyalarda kurban keserek baskı ve acılar içerisinde kıvranan soydaşlarımızın gönüllerinde Avrupa Türklüğünün dayanışmasını sergilemenin yanı sıra, onların ıstırabına bir nebze olsun ortak olmayı amaçlıyoruz.

Kurban vekaletlerinizi Almanya Türk Federasyonumuz ve ona bağlı faaliyet gösteren tüm derneklerimiz aracılığıyla ulaştırabilirsiniz.

İrtibat Telefon: 069- 38 40 38

info@turkfederasyon.com