• Deutsch
  • Türkçe

Teşkilatlarımızın ATF Genel Merkez Ziyaretleri


Kuzey Ren-Vestfalya (NRW, Nordrhein-Westfalen) 1. Bölgemize bağlı faaliyet gösteren Wuppertal ve Mönchengladbach teşkilatları ve Baden-Vürtemberg (Baden-Württemberg) BW1. Bölge başkanlığımıza bağlı olarak faaliyet göstermekte olan Ulm ve Göppingen teşkilatlarımız yeni seçilen teşkilat başkanları oluşturdukları yönetim kurullarıyla birlikte ATF genel merkezini ziyaret ettiler. ATF Genel Başkanı Şentürk Doğruyol yeni göreve gelen Teşkilat başkanları ve yöneticilerini makamında kabul ederek teşkilatlarımızın gündemini değerlendirdi.

Genel Başkan Şentürk Doğruyol; “Bizler Almanya’nın anayasal düzeni içerisinde, toplumsal değerlerine saygılı, kendi benliğimiz ve imkanlarımızla uyumlu bir hayatı isteyen ve teşvik eden Avrupa Türklüğü‘nün evlatlarıyız. Elli sekiz yılı aşkın geçmişimizde Almanya’ya her alanda önemli katkılar sağlanmıştır. Geldiğimiz noktada hala bir çok ayrımcı, yabancı düşmanlığı ve ırkçı eylem ve söylemlere karşı mücadele etmek zorundayız. Almanya’da eğitim hayatında ki sorunlara da değinen Genel Başkanımız, “bizler çocuklarımıza eğitim imkanlarından yavrularımızın en iyi şekilde yararlanmaları için mücadele etmeliyiz. Bu konu Almanya’daki geleceğimiz açısından büyük önem arz etmektedir. Federasyonumuz ve derneklerimiz tüm imkanları ile daha eğitimli nesiller yetiştirilmesi için teşvik ve destek vermeye devam edecektir” dedi.

Sohbet sırasında gelen soruları da cevaplayan Genel Başkan Doğruyol, okullarda daha önce haftada birkaç saat ile sınırlı olan Türkçe derslerinin kaldırılmasıyla Ocakların öneminin ve sorumluluğunun daha da arttığına değinerek ilim ve irfan yuvası olan Ocaklarda Türkçe dil dersinin daha iyi şartlarda verilmesi için çalışmaların sürdüğüne dikkat çekti.

ATF Genel Başkan Sayın Doğruyol sohbetinde Federasyon olarak Aileye verilen önemede değinerek, ‘’İyi Eğitilmiş bir çocuk, iyi Eğitilmiş bir anne, bir baba demektir. İyi Eğitilmiş bir ebeveyn, iyi Eğitilmiş bir toplum demektir’’ dedi.

Genel Başkan Sayın Doğruyol „Federasyonumuzun en önemli çalışma alanlarından biri şüphesiz, dernek ve bölgelerimizin bünyesinde kurulan kadın ve gençlik kollarımız ve buralarda disiplinli bir şekilde gerçekleştirilen etkinliklerimizdir” dedi. Genel Başkanımız ayrıca, gençlik kollarımızın yapmış olduğu faaliyetleri değerlendirirken onların yaptıkları faaliyetleri, federasyonumuz açısından paha biçilmez değere sahip olduğunun altını çizdi

Genel Başkan Sayın Doğruyol, yöneticileri de uyararak “Kendisini yönetemeyen, kendisini idare edemeyen, hiç kimseyi yönetemez. Teşkilatlarımızda yöneticilik vatandaşlarımıza hizmet  etmek, onların dertleriyle dertlenmek, problemlerine çözüm bulmak demektir.  Yöneticilikte  mazeret değil, maharet üreteceksiniz, Yöneticilerin en büyük hazinesi, dernek mensuplarının ona  duyduğu güvendir. Yapılan faaliyetlerle vatandaşlarımızın takdir ve  duasını almak yöneticilerin en büyük  zenginliğidir. Gençlerimiz İyi bir meslek sahibi olmak için kendilerini çok iyi yetiştirmelidir" ifadelerini kullandı.

ATF Genel Başkan Sayın Doğruyol, gençlerden gelen tüm  görüş ve önerilere çok önem verdiğini, cemiyetlerimizin parlak geleceğini buna göre şekillendirilmesi gerektiğini söyledi. Gençlik Kollarımızın, bilgili, ahlaklı, mesleki donanımlı, sorumluluk bilincine sahip,  modern hayat şartlarına ayak uydurabilen, üretken, nitelikli ve şahsiyetli olarak  yetişmeleri için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam edileceğinin altını çizdi.

Genel Başkan Sayın Doğruyol, Wuppertal Teşkilat başkanı Ahmet Adaş, Göppingen Teşkilat başkanı Muharrem Yıldırım, Ulm Teşkilatımızın başkanı Recai Koşar ve Mönchengladbach Teşkilat başkanı Tuncay Yılmaz ve yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı memnun kaldığını ifade ederek, başkan ve yöneticilerden oluşan heyetlerden gelen talepler üzerine  ayrı ayrı hatıra fotografı çekinilerek sohbet toplantılarını noktaladı.

Galeri