• Deutsch
  • Türkçe

Sevdamız Millet, Liderimiz Devlet Kararımız; Evet


Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin geçtiğimiz hafta sonu Fransa Türk Federasyonuna (FTF) bağlı faaliyet gösteren derneklerini kapsayan bir ziyaret gerçekleştirdi.

Fransa Türk Federasyon

Strasbourg Ülkü Ocağı Anayasa Değişikliği ve Referandum konulu toplantı sonrası Bischwiller derneğimizin yeni satın aldığı hizmet binasının inşaat çalışmalarını gezdi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bischwiller teşkilatı ziyaretinde vatandaşlarımızla sohbet eden ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Metz derneğimizin Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma toplantısına katılarak, dernek salonunda hazır bulunan ülküdaşlarımızla gündemi değerlendirdi ve vatandaşlarımızın sorularını cevapladı. FTF Genel Başkanı Sayın Orhan İlhan ve federasyonumuzun başkanlık divanı üyelerin refakat ettiği etkinliklerde Referandum başta olmak üzere Avrupa Türklüğünün gündemini değerlendirildi.

Almanya Türk Federasyon

ATK Genel Başkanımız Sayın Cemal Çetin, Fransa Türk Federasyon ziyaretlerini tamamlayarak Almanya Türk Federasyonumuzun Bad Oeynhausen derneğimizin Bayrak Şölenine katıldı.

Ünlü Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, Türk Federasyon sanatçıları Hüseyin Yılmaz ve Nejla Çakmakçı Şölene katılan misafirlere Türk müziğinden örnekler sundular. Mustafa Yıldızdoğan sahneye çıkmasıyla birlikte adeta Salon Ay-Yıldız, kırmızı beyaz renklere büründü. Bayrak Şöleninde heyecan doruk noktaya ulaştı.

Ülkücüler EVET İçin Çalışıyor

Bad Oeynhausen derneğimizin Bayrak Şöleninde sanatsever misafirlere hitap eden Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Avrupa Türklüğü referandum da evet mührünü vurarak Türklüğün geleceğine, Cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkacağını ifade etti. ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “Türk Federasyonlarımızın kıymetli başkan ve başkanlık divanı üyeleri başta olmak üzere ben ve Arkadaşlarımız Avrupa’yı karış karış gezerek vatandaşlarımızla buluşmaktayız. Teşkilatlarımızın etkinliklerine katılarak gündemi değerlendiriyor ve vatandaşlarımızın sorularına cevap veriyoruz. Geçen hafta Almanya BW1. Bölgemizdeki etkinliklere katıldım bu hafta Fransa Türk Federasyon etkinlikleri sonrası Almanya Türk Federasyonumuzun Bad Oeynhausen Bayrak Şöleninde sizlerle birlikteyim. Konfederasyonumuzun çatısı altında faaliyet gösteren tüm Türk  Federasyon yöneticileri vatandaşlarımızla iç içe programlarda buluşarak referandum sürecini değerlendiriyor vatandaşlarımızı bilgilendirmeye gayret ediyoruz. Demokrat, katılımcı ve özgürlükçü bir fikir sisteminin sahibi olan Ülkücülerin, seçmen konumunda olan vatandaşlarımızın seçimlerde sandığa giderek oy vermelerini teşvik ediyoruz. Ayrıca vatandaşlık görevi olan oy kullanmaları konusunda gelen soruları cevaplıyoruz. Allah'ın izniyle çalışmalarımız bu yönde daha azimle ve şevkle devam edecektir.

Sevdamız Millet, Liderimiz Devlet Kararımız; Evet

Referandumda Ülkücülerin aldığı EVET kararı parti veya şahsa yönelik karar değil bu bir demokrasi olayıdır. Bilinmelidir ki aziz milletimiz 27 Mart 9 Nisan arasında Türkiye'de ise 16 Nisan'da terör örgütlerine, Türkiye'nin kuyusunu kazmaya çalışan bütün şer odaklarına dersini verecek, sandıkta 'Evet' diyecektir. Biz Ülkücülerin Sevdası Millet, Lideri Devlet Kararı ise Evet olacaktır. Türkiye çok çetin bir ateş çemberinden geçiyor, 15 Temmuz badiresini henüz tam atlatamamıştır. Şer odaklarının devletimizin adeta kılcal damarlarına kadar sirayet ettiği durum bize gösteriyor ki Türk ve Türkiye düşmanlarını hala pusuda beklemektedirler. Terör örgütleri 15 Temmuz'dan itibaren koordineli bir şekilde saldırılarını hızlandırmışlardır. FETÖ, PKK, IŞİD, PYD-YPG'den oluşan cinayet koalisyonu, var güçleriyle saldırmaya devam etmektedirler.

Türkiye’nin Uçurumdan Kurtulmasının Baş Mimarı Devlet Bahçelidir

Tarih ve biz şahitlik ederiz ki, 15 Temmuz'da Türkiye'nin uçurumdan kurtulmasının baş mimarı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli olmuştur. Sorumlu, yetkililerin köşe bucak, saklanırken kimin nerelerde olduğu aranırken Liderimiz Genel Merkeze gelerek kurmaylarıyla kiriz yönetip teröristlere darbe üstüne darbe vurmuştur. Partisiyle teşkilatlarının devletin ve meşru hükümetin yanında yer aldığını açıklayan ve teröristlere ilk siyasi tokadı vuran Liderimiz Devlet Bahçeli olmuştur. Gece vakti milli vicdanı uyandırıp, ayağı kaldıran köşe bucak saklanan yetkililere cesaret veren açıklamaları hala tazedir. 15 Temmuz Türk Tarihinin en feci bir olaydır, sis perdesi aralandığında her şey ayan, beyan ortaya çıktığında ülkücü kisvesi altında gezinenlerin, mesela Yurtta Sulh Konseyi'nin elemanlarının ortaya çıkartılması sonrasında kimlerin hangi pis emellere hizmet ettiğini göreceğiz. Türkiye'yi kısır siyasi çekişmelerden ve sistem tartışmalarından kurtarıp, idari sistemini yeniden yapılandıracak, fiili durumdan kurtaracak ve yetki sahibine sorumluluk getirecek olan yeni bir hükümet sistemiyle çözecektir.

Dün Türkeş'e karşı çıkan zihniyet, bugün de Bahçeli'ye karşı çıkıyor

Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anlamaktan aciz olanların, vaktiyle ona karşı çıkanların, bugün de Bahçeli'yi anlamakta zorlandıkları bir ortamdan geçiyoruz. Lider Devlet Bahçeli ve onun fikirlerini anlayamayanlar, o’nun sözlerini dinlemeyen, yazdıklarını okumayanlar, küresel güçlerin önündeki engel olarak MHP ve Liderini gördüğünü nasıl anlayacaklar. 15 Temmuz'da sahnelenen oyunu Lider Devlet Bahçeli bozdu. Ülkücü Hareket, Türk toplumunun atardamarı, toplumsal vicdanın en derin temsilcisidir. Ülkücüler, rahmetli Başbuğumuzun emanetini, namusumuz, şerefimiz, haysiyetimiz olarak görüyor Teşkilat, Lider, Doktrinimize sahip çıkıyoruz. Kirli oyunların sahnelendiği ortamda, 27 Mart 9 Nisan arasında Avrupa Türklüğü olarak sandığa gidip bu oyunu bozacağız. Devlet için 'evet', millet için 'evet', cumhuriyet için 'evet', Türk'ün bekası için 'evet' diyeceğiz. Avrupa Türklüğünün bu evetleri, hayırcı kafilenin içindeki FETÖ, PKK, PYD, DHKP-C, Perinçek lobisi ve Türk düşmanlarını tir tir titretecektir” diyerek alkışlar arasında sözlerini tamamlamıştır.

ATF-BASIN