• Deutsch
  • Türkçe

Nagold TÜRKİYE SEVDALILARI KÜLTÜR VE ÜLKÜ Şöleni


Almanya Türk Federasyonu Nagold teşkilatı tarafından organze edlen Türkiye Sevdalıları Kültür ve Ülkü Şölen Nagold Stadthalle’de büyük br coşkuyla gerçekleştirildi. 

Yoğun katılımın olduğu geceye çevre illerde bulunan dernek başkan ve üyelerin yanı sıra vatandaşlarımız ailece katıldılar. 

Şölene katılan Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı, MHP İstanbul milletvekili Cemal Çetin, ATF Genel Başkanı Şentürk Doğruyol’a başkanlık divanı üyeleri eşlik ettiler.

Açılış konuşmasını dernek başkanımız Üzeyir Akkayanın yaptığı şölende, katılımcıları selamlayarak, „şölenin bu denli güzel geçmesinde emeği geçen başta gençlik kolları ve kadın kolları olmak üzere tüm ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum“ dedi.

Kısa bir konuşma yapan Almanya Türk Federasyon genel başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, „bizleri yalınız bırakmayan, aramızda bulunan, şölenimizi şereflendiren ATK genel başkanımız , MHP İstanbul milletvekilimiz Sayın Cemal başkanımıza teşekkür ediyorum“ dedi.

ATK genel başkanı MHP milletvekili Sayın Cemal Çetin, Avrupa ve Türkiye gündeminin önemli başlıklarını barındıran konuşmasında şölene katılan misafirlerin alkışlarıyla zaman zaman kesildi.

ATK genel başkanı MHP milletvekili Sayın Cemal Çetin, “Bizleri bir araya getiren Mevla’ya hamdüsenalar olsun, Allah’ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Avrupa genelinde bulunan ocaklarımızda, özellikle gençlerimize Türk-İslam davası ve şuurunu öğretmeye çalışıyoruz” dedi.

ATK Genel Başkanımız Sayın Cemal Çetin şöyle devam etti: “Yıllar öncesinde buraya geldiğimizde bizler yalnız bırakıldık. Sadece rahmetli Başbuğumuz bizleri unutmadı. Burada yeni yetişecek nesillerin kimliğini ve benliğini koruması için Ocakların kurulmasını istedi.

 Bugün burada bizler de çocuklarımızın eğitimine önem vermeliyiz. Geçmişteki gibi bugünde bize ırkçı yaftası takanlar var ve var olacak. Onlarla mücadelemiz sürecek. Bu ocaklar buradaki Türk varlığına güvence ve teminatı olmaya devam edecek.”

Programda Nagold derneğimizde eğitim gören gençlerin okuduğu İstiklal Marşı ve şiirler beğeni toplarken, Alpaslan Yılmaz, Nejla Çakmakçı’nın seslendirdiği türkü ve marşlara davetliler de eşlik etti. Mustafa Yıldızdoğan’ın sahneye gelmesiyle salonda büyük coşku yaşandı. 

Galeri