• Deutsch
  • Türkçe

Mosbach Türk-Alman Kültür Derneği Törenle Açıldı.


Almanya Türk Federasyon (ATF) Baden-Württemberg 3. Bölge Başkanlığımıza bağlı faaliyet gösterecek olan ATF Mosbach Türk-Alman Kültür Derneğinin açılışı Mosbach ve çevresinde yaşayan Türkleri sevindirdi.

Açılış MHP İstanbul Milletvekili Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin'in katılımıyla gerçekleşti. Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, ATF Başkanlık divanı üyeleri, ATF-GİK üyeleri, Bölge Başkanı ve derneğimizin kurucu başkanıyla birlikte kestikleri kurdele ile resmen açılmış olan derneğimize hayırlı olsun diyoruz.

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin ve Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı Şentürk Doğruyol’un katıldığı resmi açılışa ATF GİK üyeleri Bölge başkanları, teşkilat başkanları ve çok sayıda vatandaşlarımız katıldı. Yapılan dualar sonrası kurdele kesilerek tamamlandı. Yeni kurulan derneğimizin başkanı ve yöneticileri, açılışa katılan heyete derneğin faaliyet yapacağı bölümleri gezdirerek bilgi verdi.

Mosbach ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet verecek olan derneğimizin vatandaşlarımıza sosyal ve kültürel alanda büyük bir boşluğu dolduracağından eminim. Türk Federasyon çatısına faaliyet gösterecek olan teşkilatımızın Federasyonumuzun yarım asırlık etkinlik bilgi ve birikimiyle Mosbach ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza önemli hizmet sunacağını ifade eden ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “açılışını yaptığımız Mosbach Türk-Alman Kültür Derneğimiz camiamıza hayırlı olsun. Resmi açılışını akşama Kültür Sanat Şöleniyle taçlandıracak olan derneğimizin bu şöleninde buluşmak üzere tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Derneğimizin hayırlara vesile olmasını dilerken açılışında emeği geçen tüm ülküdaşlarımı kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Galeri