• Deutsch
  • Türkçe

Kuzey Almanya, Bremen Kadın Kolları Fırat Çakıroğlu İçin Dua Okudu


Sekiz Mart Dünya Kadınlar gününde bir araya gelen Kuzey Almanya Bremen Kadın Kolları, Ege Üniversitesi'nde teröristler tarafından şehit edilen üniversite son sınıf öğrencisi Fırat Çakıroğlu için Yasin-i Şerif okudu.
 
Bremen Kadın Kolları Başkanı Mine Hacıömeroğlu'nun organizasyonuyla Bremen Türk Aileler birligi dernek lokalinde bir araya gelen kadınlar, Yasin-i Şerif okudu.
 
Başkanı Mine Hacıömeroğlu'nun, yaptığı konuşmada, Çakıroğlu'nun öldürülmesine tepki göstererek "Bu gün burada Dünya Kadınlar Gününde toplandık. Fırat Çakıroğlu için Başbuğumuz Alparslan Türkeş için ve gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi için, Yasin-i Şerif okuyarak ruhlarına hediye eyledik. İnşallah Allah kabul eder" dedi.
 
Okunan Yasin-i Şerif'in ardından misafirlere kadın kollarının hazırladığı, Türk Mutfak kültürünün önemli bir yerini işgal eden pasta, börek  ikram edildi.
 
Ege Üniversitesi öğrencisi ve Ülkü Ocakları okul sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bıçaklanarak hayatını kaybetmesinden dolayı büyük acı yaşadıklarını söyledi. Türkiye’nin bir evladını kaybettiğini dile getiren Başkanı Mine Hacıömeroğlu, “Evlat yetiştirmiş her kadın, bu acının ne olduğunu bilir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu bizimde evladımızdı, dayanılmaz acıyı içimizde hissediyoruz. Biz kadınları, Anneleri esas üzen, toplumun malum medyanın yönlendirmesiyle olayı “karşıt görüşlü” olarak yansıtması olmuştur. Neyin karşıtı, kimin karşıtı bu çocuklar? Biz Türk milliyetçisiyiz, Türkiye sevdalısı, cumhuriyet âşığı ve Atatürk’ün izindeyiz. Bizi, Ülkücüleri tarif ederken böyle tarif etmeleri daha doğru olur. Bizi birileriyle aynı kefeye koymak, onların vahşetini ve suçunu örtmektir. Teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıya bir kavga süsü vermesi vicdan sahibi her anneyi yaralar. Temennimiz, eğitim ve öğretim için okula giden gençlerimizin hiçbirinin bir daha böyle bir olay yaşamamasıdır. Eğitim hakkı vazgeçilmez bir hakken üniversitelerimizi terör yuvasına dönüştürmek isteyen eli kanlı bölücü örgüt yanlıları buralardan temizlenmelidir. Hepimiz anne babayız, hepimizin çocukları var. Bu çocukların hepsi Türkiye'nin ve cumhuriyetimizin kazanımlarıdır. Bu hazineyi örgüt yanlılarına, eşkıyalara ve kanunsuz birtakım kişi ve oluşumlara kurban etmemeliyiz. Biz, hepimizin çocukları rahat okusun istiyoruz.” dedi.
 
Başkanı Mine Hacıömeroğlu, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Cenabı Allah’tan rahmet, başta ailesi ve sevenleri olmak üzere Ülkücü Hareket’e ve yüce milletimize baş sağlığı diliyoruz’’ dedi. Kadın Kollarının “Dünya Kadınları Günü” için hazırladığı güller misafirlere dağıtıldı.
 
ATF Basın

Galeri