• Deutsch
  • Türkçe

KRV2 Bölge DU-Rheinhausen 34 Olağan Kongresi tamamlandı


Türk Federasyon Kuzey Ren Vestfalya ikinci Bölge Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren DU-Rheinhausen Türk Kültür Ocağı 32. Genel Kurulu ATF Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sedat Kart, Bölge Başkanımız Sayın Ahmet Şahin ve Bölge yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Kongre Kuranı kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kongreyi yönetmek üzere seçilen Divan heyeti Sayın Mustafa Güç, Sayın Kemal Kanıkurumaz ve Sayın Cemalettin Elçi’den oluştu.

Divan üyeleri yerlerini alarak ilk sözü DU-Rheinhausen Türk Kültür Ocağı Başkanı Ramazan Özer’e verdi, Başkan konuşmasına divan heyeti ve üyeleri selamlayarak başladı. Başkan Özer başarılı çalışmalar yaptıklarını belirtip, 34.dönemde görev alacak arkadaşlarına başarılar diledi.

Eski başkanın konuşmasının ardından faliyet, muhasebe ve denetleme raporları okundu. Yapılan oylama sonrası yönetim kurulu ibra edildi. Tek başkan adayı olarak önerilen Ferhat Yüksel oybirliği ile 34. dönem DU-Rheinhausen Türk Kültür Ocağı Başkanı olarak seçildi.