• Deutsch
  • Türkçe

HS1. Bölge Rüsselsheim Ocağı 18. Olağan Kongresi


Hessen 1. Bölge Başkanlığına bağlı faaliyetlerini sürdüren Rüsselsheim Derneğimiz 18. Olağan kongresini gerçekleştirdi.
 
Kongre’ye Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, Genel Başkan Yardımcıları Sayın Sedat Kart ve Sayın Nihat Güney, Hessen 1. Bölge Başkanımız Sayın Zihni Tosun ve bölge yöneticileri, Genel İdare Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldılar.
 
Kongre Kur'an-ı Kerim tilaveti ve topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı. Rüsselsheim Ülkü Ocağımızın 18. Olağan kongresini yönetmek için teklif edilen Divan heyeti ATF Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sedat Kart, Hessen 1. Bölge Başkanımız Sayın Zihni Tosun, Sayın Sedat Temel tarafından oy birliği ile oluşturuldu.
 
18. Dönem Teşkilat Başkanı Sayın Cengiz Çakmak'ın Açılış konuşmasından sonra 18. Dönem Olağan kongre divan heyeti, gündemde bulunan maddelerin icrasına başladı. Sayın Mehmet Çelik’in Faaliyet, Sayın Aydın Ünal’ın Muhasebe raporları okumasının ardından, Denetleme kurulu raporu okundu. Genel kurula ibra edilen raporlar, Divan Başkanı Sayın Sedat Kart tarafından ibrası için hazır bulunan üyelerin oyuna sunuldu. Sunulan raporlar üyelerin oylarının tamamıyla kabul edildi
 
Yeni Faaliyet döneminin Başkan ve yönetim kurulları için seçimler yapıldı.19 .Dönem Başkanlığı için Sayın Cengiz Çakmak, derneğimizin 13 üyesi tarafından 19. faaliyet dönem için yeniden başkanlık için Divan’a teklif edildi. Genel Kurulun onayına sunulan Başkanlık teklifi oy birliği ile kabul edildi. Sırasıyla Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin kurullarının seçimi gerçekleşti ve sonrasında yeni dönem için tekrar başkanlığa seçilen Sayın Cengiz Çakmak’a divan söz vererek üyelere teşekkür ettiği konuşmasını gerçekleştirdi.
 
Divan başkanımız Sayın Sedat Kart kongrenin tamamlandığını belirterek, gündemi değerlendirmek üzere ATF Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol’u üyelere hitap etmek üzere kürsüye davet etti.
 
Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol, yeniden seçilen dernek başkanına ve yönetim kuruluna başarılar diledi. Konuşmasında Almanya ve Türkiye gündemini değerlendiren Genel Başkanımız, İstişare ve Kongrelerin önemine vurgu yaptı. Genel Başkan, “Derneklerimizde bu süreçte yapılan istişareler ile geçmişin, kongrelerle de geleceğin muhasebesi yapılır.
 
Bu sebeple istişare ve kongrelerin teşkilatımıza ve Avrupa Türklüğüne hayırlı olmasını diliyorum. Burada yine birlik ve beraberlik içeresinde, demokrasi kültürümüze uyarak kongremizi tamamlamış bulunmaktayız.
 
Göreve gelen Başkan ve yöneticilerimiz üye ve vatandaşlarımızın meselelerine uzak kalmayarak vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunların bertaraf edilmesine katkı sağlamalıdır. Yönetici ülküdaşlarımın üslendikleri görevler çok önemli, çünkü Türk Federasyon ve dernekleri vatandaşlarımızın alın terleriyle kurulan nadide kuruluşlardır. Göreve gelen ülküdaşlarımız daha iyilerini, daha güzellerini bularak vatandaşlarımızın hizmetine sunmalıdırlar. Bunun için de birlik ve beraberliğimizi bozmadan, daha fazla gayret göstererek çok çalışmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Kongre derneğimizin verdiği ikramla son buldu.
 
ATF BASIN

Galeri