• Deutsch
  • Türkçe

Heilbronn 38. Dönem için Yalçın Başak Dedi


Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’un katıldığı BW3. Bölge Heilbronn Türk Ocağımızın 38. Dönem Olağan Kongresi tamamlandı.

Baden-Württemberg üçüncü Bölge Başkanlığımıza bağlı faaliyet gösteren Heilbronn Türk Ocağı, 38. Olağan kongresini  Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol’un katılımıyla gerçekleştirdi. Kongre’de, ATF Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Yusuf Zorluoğlu, Bölge Başkanı Sayın Mehmet Güngör, Genel İdare Kurulu üyeleri,  dernek yöneticileri ve dernek üyeleri hazır bulundular.

Heilbronn Türk Ocağı 38. Olağan Kongresi Kuranı Kerim tilaveti ve ardından topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı. Kongre Divan Başkanlığı’na ATF Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Yusuf Zorluoğlu, divan katipliklerine Sayın Mehmet Güngör ve Sayın Ahmet İncir teklif edilerek oy birliği ile seçildiler.

Divan Başkanı, Sayın Yusuf Zorluoğlu, kongre gündemindeki maddeleri teker teker işleme koydu. Mevcut dernek başkanımıza açılış konuşmasını yapmak üzere söz verdi. Ardından, 38. Dönem Faaliyet ve muhasebe raporları okundu. Denetleme raporunun okunmasından sonra ibrası için genel kurula müracaat edildi. Okunan raporların oybirliği ile kabulü sonrası dernek başkanlığı seçimine geçildi. Divan heyetine ulaşan tek liste oy birliği ile kabul edilerek 39 dönem dernek başkanlığına Sayın Yalçın Başak seçildi. Başkanlığı kabul ettiğini beyan eden Sayın Başak sonrası derneğimizin  Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulunun seçimi tek listede Genel Kurulun tamamının onayını alarak kabul edildi.

 

Galeri