• Deutsch
  • Türkçe

Heilbronn 38. Dönem için Gökhan Varol İle Devam Dedi


Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’un katıldığı BW3. Bölge Heilbronn Türk Ocağımızın 37. Dönem Olağan Kongresi tamamlandı.

Baden-Württemberg üçüncü Bölge Başkanlığımıza bağlı faaliyet gösteren Heilbronn Türk Ocağı, 37. Olağan kongresini Genel Başkanımızın Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol’un katılımıyla gerçekleştirdi. Kongre’de, Bölge Başkanı Sayın Mehmet Güngör ve bölge yöneticileri, Genel İdare Kurulu üyeleri,  dernek yöneticileri ve dernek üyeleri hazır bulundular.

Heilbronn Türk Ocağı 37. Olağan Kongresi Kuranı Kerim tilaveti ve ardından topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı. Kongre Divan Başkanlığı’na ATF Genel Başkan yardımcımız Sayın Osman Aydın, divan katipliklerine Sayın Mehmet Güngör ve önceki başkanlardan Sayın Ahmet İncir teklif edilerek oy birliği ile seçildiler.

Divan Başkanı, Sayın Osman Aydın, gösterilen teveccühe teşekkür ederek kabul edilen kongre gündemindeki maddeleri teker teker işleme koydu. Mevcut dernek başkanımıza açılış konuşmasını yapmak üzere söz verdi. Ardından, 37. Dönem Faaliyet ve muhasebe raporları okundu. Denetleme raporunun okunmasından sonra ibrası için genel kurula müracaat edildi. Okunan raporların oybirliği ile kabulü sonrası dernek başkanlığı seçimine geçildi. Divan heyetine ulaşan tek liste oy birliği ile kabul edilerek 38 dönem dernek başkanlığına Gökhan Varol tekrar seçilerek güven tazeledi. Başkanlığı kabul ettiğini beyan eden Sayın Gökhan Varol sonrası derneğimizin  Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulunun seçimi tek listede Genel Kurulun tamamının onayını alarak kabul edildi.

Almanya Türk Federasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol,  genel kurula hitap ederek, yeni yönetime başarılar diledi ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

ATF Genel Başkanı, Başbuğumuzun yolunda kararlı mücadelemize devam ettiğimizi, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin sonunda kadar yanında ve emrinde olduğunu ifade ederek, 

yapmış olduğu dikkatle takip edilen konuşmasında, derneklerimizin gündemine dair değerlendirmeleri oldu. 27 Marta başlayarak 9 Nisan’a kadar Sürecektir olan Referandum için başlatılan kampanyanın ayrıntılarının anlatan ve neden Almanya Türk Federasyonun Evet Kampanyası başlattığın dair açıklamalarda bulundu.

ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, "Anayasayı değiştirecek olan aziz Türk milletidir. 27 Marta başlayarak 9 Nisan’a kadar sürecek olan Halk oylaması ile asıl görevi milletimize arz edilmiş olmaktadır. Şu andan itibaren artık son söz milletimizindir, karar milletimizindir.

Mercedes’i BMW yetkilileri temsil edemez

Referandum sürecinde, “birlik ve beraberliğimizi kıskananlar, ülküdaşlığımızı kaldıramayanlar yine hesap yapmakta, yeni senaryolar yazmaktadır. Temsil ettiğimiz teşkilatların yarım asra yakın bir geçmişi kültürü ve uygulamaları vardır. Yasalar çerçevesinde kurulan her kurum ve kuruluşların temsil organları bellidir. Mercedes’i nasıl ki BMW yetkilileri temsil edemezse, Fransa adına nasıl ki İngiltere konuşamaz. Almanya adına temsil için seçilen yetkili organların süresi sınırı bellidir. Bu temsil için, karar vermek için seçilenler söz söyler ve bağlayıcı kararlar alabilirler.

Heilbronn Türk Ocağını Bu Gün Yetki Verdiğiniz Ülküdaşlarımız Temsil Eder

Yetki ve sorumluluğu ortadan kalkmış, görevinden ayrılmış veya görevini kötüye kullandığı için sorumluluk ve temsil yetkisi elinden alınarak atılmış veya kendi isteği ve arzusu dahilinde hizmet ettiği kurum ve kuruluşu terk etmiş, daha önce beraber olduğu kurum ve kuruluşların karşısına geçerek yok edilmesi için mücadele etmiş, başka fikir ve akımlara katılmış kişi ve oluşumlar sanaldır ve yok hükmündedir. Temsilcilerimiz değildir, olamazlar. Ocaklarımızı, Federasyonlarımızı genel kurullarımızda, kurultaylarımızda seçerek yetki ve sorumluluk verdiklerimiz ancak temsil edebilirler. Bu gün burada sizler Heilbronn Türk Ocağını önümüzdeki süreçte temsil ve idare edecek olan yönetimi belirlediniz, bu belirlediğiniz yönetim bu ocağı temsil eder bu ocak adına söz söyler. Heilbronn’da yasal olarak faaliyet gösteren başka dernek adına, başka kurum adına nasıl ki söz söyleyemez ise başkaları da sizlerin adına söz söyleyemez. Yani kısaca temsil yetkisi olmayan hiçbir sorumluluğu olmayanlar bizleri, ocaklarımızı, federasyonlarımızı temsil edemezler, Ülkücüleri temsil edemezler, sizlerin adına ahkam kesemezler. Hukuk ve demokrasi bunu gerektirir.

Teşkilatlarımız Mensupları Arasına Sokulmak İstenen Fitneye Yer Vermeyeceğiz  

Teşkilatlarımızın hassasiyet ve tercihlerine saygı duymak, demokrasi ve hukukun temel ilkelerine uymak herkesin asli görevi olmalıdır. Demokratik teamüllere şartsız sahip çıkmak; ama, fakat, ancak demeden, yani kıvırıp kılıf aramamak hepimiz için kaçınılmaz bir sorumluluktur. Bilinmelidir ki, teşkilatlarımız ve teşkilat mensuplarımızın arasına fitne ve Fesat sokulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kardeşlik ve Ülküdaşlık hukukumuzu bozmaya yeltenenler vatandaşlarımız arasına kin ve nefret tohumları ekmeye çalışanlara asla yer verilmeyecektir. Sorumsuzlukları ve Aymazlıkları Zirve Yapanlara buradan sizlerin huzurunda bir kez daha hatırlatmak isterim. Almanya Türk Federasyonu mensupları arasına fitne tohumu ekmeye çalışanları aramızda barındırmayacağız.  

Bizlerin Evet tercihi şahsa veya partiye değil, Türkiye’ye evettir. Başlattığımız bu kampanya, EVET, yine EVET, bir kez daha EVET Sonuna kadar Devlet, ebediyete kadar Millet anlayışı cumhuriyet için Evet geleceğimiz için Evet olarak anlamalı ve anlaşılmalıdır” dedi. Gündeme dair konuşması ilgiyle takip edilen Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, sözlerine Ne Mutlu Türküm diyerek alkışlar arasında tamamladı

ATF Basın

Galeri