• Deutsch
  • Türkçe

Hamburg ve Çevresi Türk Aileler Birliği 38. Olağan Kongresini gerçekleştirdi


Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sedat Kart ve Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Yusuf Zorluoğlu’nun katıldığı KA Hamburg Hamburg ve Çevresi Türk Aileler Birliği Ocağımızın olağan kongresi gerçekleşti. Kongre’de Sayın Şahin Almaoğlu göreve getirildi.

Kuzey Almanya Bölge Başkanlığımıza bağlı faaliyet sürdüren Hamburg Hamburg ve Çevresi Türk Aileler Birliği derneğimizin olağan kongresine Bölge Başkanımız Recep Hacıömeroğlu ve bölge yöneticileri, Genel İdare Kurulu üyeleri,  yöneticileri ve dernek üyeleri katıldılar.

Kongre Hüdaverdi örs hocanın Kuranı kerim tilaveti ve ardından topluca okunan İstiklal Marşıyla başladı. Kongreyi yönetecek Türk Federasyon Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Zorluoğlu, Lübeck Ülkü Ocağı Başkanı Sayın Özcan Artanoğlu ve  Kiel derneğimizin Başkanı Sayın Yakup Yavuz’dan oluşan Divan üyeleri yerlerini alarak ilk sözü mevcut başkanımız Sayın Şeref Ünüvar’a teşekkür konuşmasını yapmak üzere verdi.

Başkan Şeref Ünüvar Hambug ve çevresinde yaşayan Türk insanına hizmeti kendimize şiar edindik ve çalışmalarımız hep bu noktada oldu. Başkalığım sürecinde bizlerden destek ve yardımlarını esirgemeyen yönetici arkadaşlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum dedi.

Faaliyet ve Muhasebe raporlarının okunup yönetimin aklanmasından sonra yeni dönem için Başkanlık teklifine Sayın Sahin Almaoglu teklif edildi üyelerin oy birliğiyle Sayın Sahin Almaoglu Hamburg ve Çevresi Türk Aileler Birliği yeni dönemde başkanlığını yapması için yetki verdi.

Yeni dönem için yetki alan başkan Konuşmasında önlerinde Hamburg ve çevresinde yaşayan Türklerle ilgili ciddi çalışma yapmaları gerektiğinin altını çizdi. Başkan Sayın Şahin Almaoğlu  üyelerin kendine olan teveccühünden dolayı teşekkür etti.

Kongrenin sonunda ise Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sedat Kart  kürsüye gelerek Türkiye ve Almanya gündemini değerlendirdi. Teşkilatlarımızda birlik ve beraberliğin önemiyle alakalı konuşmasına güncel konuları ekleyerek, “27 Mart 9 nisan arasında yapılacak referandum süreciyle alakalı bilgi aktardı. Ülkücüler Türkiye’de olduğu gibi Almanya ve Avrupa’da da EVET diyerek liderinin emrinde Türklüğün bekası ve Avrupa Türklüğünün geleceği için karar kılmıştır. Sonuna kadar Devlet, Sonsuzluğa kadar Millet Devlet için EVET, Millet için EVET, Cumhuriyet için EVET, Türkiye için EVET” diyerek tamamladı.

ATF-BASIN

Galeri