• Deutsch
  • Türkçe

Hamburg Türk Kültür Merkezi İftar Programı


Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı sayın Şentürk Doğruyol, Kuzey almanya bölge Başkanlığı Hamburg Türk Kültür Merkezi’mizin Geleneksel İFTAR programına katılarak ülküdaşlarımızla birlikte oldu. Topluma açık salon programı sema gösterisi, Nasreddin hocanın çocuklarla muhabbeti ve Aşık Sefai Hocanın sahnesiyle tamamlandı.

ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’un katıldığı Hamburg Türk Kültür Merkezi İftar programına KA Bölge Başkanı Sayın Recep Hacıömeroğlu ve yöneticileri, ATF GİK üyeleri, dernek başkanları ve vatandaşlarımız katıldı.

Hamburg Türk Kültür Merkezi Başkanımız Sayın Şahin Almaoğlu’nun açılış konuşmasında misafirleri selamlayarak başladı. ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol ve Genel Başkan yardımcısı Sayın Erdoğan Aktaş’ın katılımlarından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Ramazan Ayının sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde manevi havayı en iyi bir şekilde değerlendirenlerden olunması gerektiğini hatırlattı ve misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Ramazan Etkinliğinde salonu dolduran misafirlere seslenen Genel Başkanımız, Şehit anneleri başta olmak üzere tüm annelerin ANNELER gününü kutlayarak başladı. “Ülküdaşlarımla bir araya gelmekten mutluluk duymaktayım” dedi. Genel Başkan Şentürk Doğruyol, “iftar yemeklerinin derneklerimizde birlik ve beraberliği derinleştiren , kökü çok eskilere dayanan önemli etkinliklerimizdendir. Rahmet mağfiret azaptan kurtuluş ayı olan Mübarek Ramazan ayına ulaştıran Cenab-ı Allaha şükürler olsun. Mübarek Ramazan ayı Türk ve İslam alemine hayırlar getirsin” dileklerinde bulunan Genel Başkan konuşmasında ana başlıklarla şu konuları gündeme getirdi: Mütevazi iftar programını hazırlayan ATF Hamburg Türk Kültür Merkezimizin Başkanı Sayın Şahin Almaoğlu ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Yokluk ve yoksulluk içerisinde, savaş ve terör gölgesinde Ramazan ayını geçiren soydaşlarımıza ve din kardeşlerimizin dualarımızla yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.

- Rızık Allah’tandır, Allah’ın rızkına Almanya aracılığı ulaştığımızdan, Cenab-ı Allaha şükrettiğimiz gibi Almanya’ya da minnetimizi dile getiriyoruz.

- Biz Avrupa Türkleri olarak üzerinde yaşadığımız ülkenin ayrılmaz bir parçası haline geldik.

- Almanya’nın anayasal düzenine saygılı, kanunlarına riayet ediyor, toplumsal ve inanç değerline hoşgörüyle yaklaşıyoruz.

- Almanya’da var olan yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığının giderek artması toplumsal huzuru tehdit etmektedir.

- Yetkililerden tedbir alınmasını gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasının demokrasi hoşgörü ve toplumsal huzur  açısından önemine vurgu yapıyoruz.

- Biz Türk Federasyon mensupları Türk ülkücüsü, Türk Milliyetçisiyiz. Almanya’da kültürel kimliğimiz olan Türk Kimliğinin korunması noktasında ağırlıklı kültürel faaliyetler yapıyoruz.

- Demokrasiyi içtenlikle benimsemiş bizlere ırkçı faşist antidemokratik gibi yaftalamalar yapanlar, asıl demokrasi karşıtı kendileridir.

- Yabancı düşmanlığının, ırkçı eylem ve söylemlerin, islamafobinin giderek artmış olması demokrasinin hangi seviyelerde olduğunu göstermektedir.

- Türkiye’nin iç meselelerini sürekli bahane ederek demokrasi havarisi kesilenler önce bir kendilerine bakmalıdır. Türkiye mahalli idareler seçimi yapmıştır. Kazanan bellidir. O’da 15 Temmuz gecesinde oluşan Milli birlik ve beraberliğin güvencesi CUMHUR İTTİFAKIdır.

- İstanbul Büyükşehir belediye Başkanlığı seçimleri YSKya yapılan gerekçeli itiraz sonrası tespit edilen usulsüzlükler ve tam kanunsuzluklardan dolayı 23 Haziran’da yenilenmesi kararı çıkmıştır.

- PKKnın, FETÖnün, YPGnin PYDnin, İPin, Açıklamaları ve Almanya’daki Türkiye karşıtlarının aksine bizde İstanbul seçimleri için gayretimizi ortaya koyacağız ve CUMHUR İTTİFAKInın başarısı için çalışacağız. İstanbul’da seçmen olan vatandaşlarımızın sadece yerelde kendi tartışmaları doğrultusunda değil, İstanbul ve hatta Türkiye dışında ki Türklerin hassasiyetlerini dikkate alacak sorumlukla davranmalıdırlar.

- Almanya’da 15 Temmuzu destekleyen Türk ve Türkiye karşıtlarının desteklediği bir aday Türk’ün menfaatine olamaz.

- Biz Türkiye’nin bölünmesini isteyenlerin tarafında olmadık, olmayız, olamayız olmayacağız.

- Türk Milliyetçileri ve ülkücüler Liderimizin emrinde Türkiye’nin bekasının gereği ne ise onu yapmaktan geri durmayacağız” ifadelerinin yer aldığı programda  Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, “Bu akşamda Kuzey Almanya’da Hamburg ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gedik. Bu vesileyle tekrar Ramazan Ayı’nın tüm vatandaşlarımıza bereket, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini ve hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Galeri