• Deutsch
  • Türkçe

Hamburg Türk Kültür Merkezi İftar Programı


Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı sayın Şentürk Doğruyol, Kuzey Almanya teşkilat ziyaretleri programı kapsamında ilk iftarını Hamburg Türk Kültür Merkezinin Ramazan etkinliğine katılarak ülküdaşlarımızla birlikte açtı. Hamburg’un seçkin mekanlarından biri olan Class salonunda gerçekleşen Hamburg Türk Kültür Merkezi Ramazan programı, Mehmet Badanur hocamızın manevi sohbeti, Ney dinletisi, kanun dinletisi iftar vaktine kadar misafirlere manevi havayı teneffüs ettirdi.

ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’un katıldığı Hamburg Türk Kültür Merkezi İftar programına KA Bölge Başkanı Sayın Recep Hacıömeroğlu ve yöneticileri, ATF GİK üyeleri, dernek başkanları ve vatandaşlarımız katıldı.

Hamburg Türk Kültür Merkezi Başkanımız Sayın Şahin Almaoğlu’nun açılış konuşmasında misafirleri selamlayarak Ramazan Ayının sağlık, sıhhat ve afiyet içerisinde manevi havayı en iyi bir şekilde değerlendirenlerden olunması gerektiğini hatırlattı ve misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Ramazan Etkinliğinde vatandaşlarımıza seslenen Genel Başkanımız, “Ülküdaşlarımla bir araya gelmekten mutluluk duymaktayım” dedi. Genel Başkan Şentürk Doğruyol, “iftar yemeklerinin derneklerimizde birlik ve beraberliği derinleştiren , bir daha ayırmamak üzere adeta kaynak yapan en önemli faaliyetlerin başında gelmektedir. Bu durum Ramazan ayının maneviyatıyla alakalı bir durumdur. Ramazan Ayı’nın manevi güzelliklerini en yüksek seviyelerde yaşadığımız şu günlerde iftar davetlerinde bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bu akşamda Kuzey Almanya’da Hamburg ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gedik. Bu vesileyle tekrar Ramazan Ayı’nın tüm vatandaşlarımıza bereket, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini ve hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Hamburg Türk Kültür Merkezi iftar programı gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Akabinde Genel Başkanımız ve beraberinde bulunan Başkanlık Divanı Üyeleri Aşağı Saksonya Bilefeld Ülkü Ocağımızda sahur programına katıldı ve bir süre Bielefeld derneğimizde ülküdaşlarımızla hasbihal etti.

ATF Basın

Galeri