• Deutsch
  • Türkçe

Genel Merkezi'mizde Bayramlaşma Merasimi


Genel Merkezi'mizde Bayramlaşma Merasimi

Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Merkezi’nde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı'mızın da iştirak ettiği bayram programımıza, Ülküdaşlarımızın yoğun ilgisi oldu. Bayramlaşma programına Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, Genel Başkan Yardımcıları Sayın Sedat Kart, Sayın Nihat Güney, Sayın Erdoğan Akkaş ve ATF Genel sekreteri Sayın Fatih Oğuz ve Genel Sekreter yardımcımız Sayın Yusuf Zorluoğlu katıldılar. ATF Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri, ATF Bölge Başkanları, bölge yöneticileri, Türk Federasyonumuza bağlı faaliyet gösteren derneklerimizin yöneticileri ve üyelerimiz katıldılar.

ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, misafirleri selamlayarak “Hoş Geldiniz, Avrupa Türklüğü olarak bayramların Almanya Türk Federasyon çatısı altında geleneklerimizi yaşatma adına yoğun çaba sarf ediyoruz. Avrupa Türklüğünün yaşantısında bayram ve bayramlaşmanın ayrı bir yeri vardır. Çünkü birçok güzelliği beraberinde getirir. Bayramların özünde sevgi ve saygı, birlik ve beraberlik ile mutluluk ve barış vardır. Bayramların özünü Avrupa’da yaşayan genç kuşaklara, çocuklarınıza yaşatın. Bayramlar küskünlüklerin sona erdirilmesine vesiledir. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “bayramlaşma programına katılan ülküdaşlarımıza kısaca gündemi değerlendirerek bayramların birlik ve beraberliğe vesile olduğunu, küskün ve dargınların giderildiği önemli bir gelenek olarak yaşatmaya devam edileceğinin altını çizdi. “Bayramlarda insanların birbirlerini ziyareti devam ettiği süreci toplumda değer yargılarının korunduğunu, Avrupa Türklüğü geleneklerini çocuklara aktarılarak gelecek kuşakların birlik ve beraberlik duyguları pekiştirildiğini, belirten ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Bugün Almanya Türk Federasyon Bayramlaşma günü ve hepimiz Avrupa’da ki Milliyetçi Ülkücü hareketin ana karargâhında bir araya geldik.

Bir Ramazan ayını daha cenabı Allah’ın izniyle geride bıraktık, mübarek Ramazan bayramını idrak ettik. Biz Türkiye dışında yaşadığımız için şartlara göre olabildiğinde bayramın sevincini, coşkusunu yaşamaya-yaşatmaya gayret ediyoruz. Çok şükür, bizler bayramı huzur içerisinde idrak ediyoruz. Ama gerek Türk Dünyasında, gerek İslam coğrafyasında gerekse Türkiye’mizde insanlarımızın büyük sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu biliyoruz.  İslam coğrafyasında baktığımızda oluk oluk kan akıyor, sürgünler var, gözyaşı var sıkıntılar var, terör örgütlerinin baskısı altında, aynı zamanda emperyalist güçlerin oralarda bir amacı bir emeli olduğunu üzülerek görüyoruz. Türkiye’miz geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da Fetö örgütünün hain darbe girişimiyle sarsıldı, ülkemiz büyük sıkıntılar badireler atlattı, neredeyse iç savaş çıkartarak, kardeş kavgasına sürükleyerek ülkemizi anahtar teslimi emperyalist güçlere teslim etme operasyonundan kurtuldu. Aynı zamanda uzun yıllardır devam eden bölücü terör örgütünün şerefsizce yaptığı terör eylemleriyle vatan evlatları şehadet kavuşuyor, anaların göz yaşı dinmiyor ve böyle bir sıkıntılı ortamda ramazanı ve bayramı yaşamaya gayret ettik.

Elbette bizler büyük Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olarak, bunlara bigane kalmamız, Türk ülkücüleri olarak bunları görmezden gelmemiz mümkün değildir. Ama cenabı Allaha şükürleri olsun ki, teşkilat mensuplarımız ülküdaşlarımız bu konularda her zamanki gibi çok duyarlı olduklarını gördük ve şahit olduk. Onların dertleriyle dertlendiler, imkanlar ölçüsünde fitre ve zekatlarıyla katkıda bulundular ve bizlerde sizlerin federasyonlarımıza vermiş olduğunuz fitre ve zekatlarınızı başta ülkücü şehit aileleri olmak üzere, ihtiyaç sahiplerine ülkü ocakları ve MHP kadın kolları federasyonlarımızla birlikte ortak organizeyle ilettik. Dolayısıyla fitre ve zekat kampanyamıza katkıda bulunan ülküdaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Cenabı Allah onlardan razı olsun. Bunları bir dönem içerisinde değil, federasyon mensuplarımız yıllardan beri aynı duygu ve düşüncelerle bu yardımları yapıyorlar ve biz bu yardımlarla geçmişimizi unutmadığımızı geleceğimize sahip çıkacağımızı, bir ve beraber olduğumuzu, bu vesileyle bir gönül ve kültür köprüsü oluşturduğumuzu birbirimize olan desteğimizi, devletimize, davamıza, teşkilatımıza olan bağlılığımızı ortaya koymaya gayret ediyoruz.

Tabi bütün bunları yapılırken fitne ve bozgunculuk boş durmuyor. Amaç Türkiye’yi Türk milletini karanlık bir dehlizin içerisine çekmek, bu dehlizin içerisine çekmek içinde Türkiye ve Türk milletinin aşığı olan bu millete ve devlete karşılıksız hizmet eden milliyetçi ülkücü hareketin birlik ve beraberliğini zedeleyip bu birlik ve beraberliğin bozulması neticesinde Türkiye’nin sigortasını ortadan kaldırıp ülkemizi daha rahat ele geçirme ve başka yerlere peşkeş çekme hamlelerini ortaya koymaya çalışıyorlar.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Neredeyse Biz Oradayız

Hepinizin malumudur, merhum başbuğumuzun sağlığında, özellikle 12 eylül hain ihtilalinin arkasından ortaya konan bir proje olduğunu ve bu projenin sürekli gündeme getirilerek sürekli sıcak tutularak hareketimizin üzerinde nasıl oyunlar oynandığını geçmişte yaşadık, şahit olduk bugünde yaşıyor ve şahit oluyoruz. Ama cenabı Allaha şükürler olsun ki bütün bu oyunlar tertipler tuzaklar boşa çıkarıldı. Geçmişte merhum başbuğumuza iftira atanlar merhum başbuğumuzu toplumun gözünden düşürmeye çalışanlar ve hareketimizi dağıtıp parçalamaya çalışanlar bugünde genel başkanımız liderimiz şerefimiz devlet bahçeli beye aynı oyunları, tuzakları kurmaya gayret ediyorlar. Genel başkanımıza hayasızca, ahlaksızca iftiralar ve saldırılar yapmaya gayret ediyorlar. Ama şu bilinsin ki biz geçmişte birileri hainlik yaparken birileri onun bunun uşaklığını yaparken biz şunu söyledik Türk ülkücüleri olarak BAŞBUĞUMUZ NEREDEYSE BİZ ORADAYIZ dedik ve bunu bütün inanmışlığımızla teşkilata olan bağlığımızla, davamıza ve liderimize olan sadakatımızla bunu inanarak söyledik. Bu inanış söyleyiş bizi bugünlere kadar getirdi. Bundan sonrada bütün inanmışılığımızla, bütün yüreğimiz, gönlümüz inanmışlığımızla söylüyoruz BİZ LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİ BEY NEREDEYSE BİZ ORADAYIZ, SÖZÜ SÖZÜMÜZDÜR, YOLU YOLUMUZDUR.

Bu davaya ihanet eden, hainler ve bozguncular şunu bilsinler ki, MHP’nin, Ülkü Ocaklarının, Türk Federasyon’ların alternatifi olmaz, olsa olsa hainlerin fitnecilerin bozguncuların buralara zarar vermek için ortaya koymak istedikleri şer odakları olur. Ama o şer odaklarının, fitne ve bozguncular kazdıkları kuyuda bugüne kadar nasıl boğuldularsa, bundan sonrada aynı şekilde boğulacaklardır. Çünkü bu davaya, teşkilata hizmet eden samimi ülkücülerin emeği ve yapmış oldukları çalışma inanıyoruz ki cenabı Allah’ın indinde makbul yerdedir ve cenabı Allah teşkilatımızı davamızı korumaya bizleri bir arada tutmaya her türlü yardımı bizlerden esirgemediğine inanıyoruz. Bizde cenabı Allah’ın varlığına birliğine inanarak ve sığınarak inancımızı kaybetmeden aynı ülküyle, aynı ilkeyle aynı hedefe doğru birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam ediyoruz.

Cenabı Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın, bizi terbiye sınırlarının İslam ahlak ve fazileti Türklük gurur ve şuurunun dışarısına çıkaracak her hangi bir eylemin her hangi bir sapkınlığın içerisinde olmamızı mani olsun. Teşkilatımızı ve davamızı fitne ve bozgunculardan korusun. Milletimizin birlik ve beraberliğini daim etsin. Bugün teşkilatın üzerinde geçmişte değer verilen insanlar kendisini bir şey zannederek en kutsal değerlerimize şerefsizce, haince saldırmaya çalışıyorlar. Onlar şunu bilsinler ki, biz bunlara müsaade etmeyeceğiz. Biz dün olduğu gibi bugünde teşkilatımızın önünde kaya gibi çelik gibi ülkücüler set olacak, onlar kazdıkları çukurda kendileri boğulacaklardır.

Hepinizin bayramını tebrik ediyor, ailenizle, sevdiklerinizle nice bayramlarda bir ve beraber olmanızı, aynı zaman teşkilatımızın içerisinde hep beraber gönül birliği içerisinde nice bayramlar idrak etmeyi cenabı Allah hepimize nasip etmesini diliyorum" dedi.

ATF-BASIN

Galeri