• Deutsch
  • Türkçe

Göppingen 30. Dönem Olağan Kongresi


ATF Genel Başkan yardımcımız Sayın Sedat Kart'ın katıldığı BW 1. Bölge Göppingen Ülkü Ocağımızın 30. Dönem Olağan Kongresi gerçekleşti. Kongre’de 29. Dönem Göppingen Ülkü Ocağı Başkanlığını yürüten Sayın Nurettin Değirmenci görevini Sayın Adem Demir’e  devretti.
 
Baden-Württemberg birinci Bölge Başkanlığımıza bağlı faaliyet sürdüren Göppingen Ülkü Ocağımızın 30. Olağan kongresi Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat işlerinden sorumlu Sayın Sedat kart’ın yanısıra Bölge Başkanımız Mustafa Tok ve bölge yöneticileri, Genel İdare Kurulu üyeleri,  dernek başkanları ve yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları mensubu ve çok sayıda dernek üyesinin katılımıyla gerçekleşti.
 
30. Dönem Olağan Kongresi Kuranı Kerim tilaveti ve ardından topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı. Kongre Divan Başkanlığı’na Sayın Salih Şahin, Sayın Turgay Muzak, Sayın Türker Altun teklif edilerek oy birliği ile seçildiler.
 
Kongrenin açılış konuşmasını Dernek Başkanı Sayın Nurettin Değirmenci yaptı ve 29.Dönem içerisinde yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Faaliyet Raporu ve Muhasebe Raporu okundu.  Akabinde yapılan müzakereler sonrasında raporlar oy birliği ile ibra edildi.
 
Göppingen Ülkü Ocağı 30.Dönem Başkanlığı için Sayın Adem Demir üyeler tarafından Divan’a teklif edildi. Genel Kurulun onayına sunulan Başkanlık teklifi oy birliği ile kabul edildi. Sırasıyla Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin kurullarının seçimi gerçekleşti ve sonrasında yeni başkan Adem Demir önceki dönemlerde emek veren tüm yöneticilere teşekkür etti.
 
Kongre sonunda üyelere hitap eden Sayın Genel Başkan Yardımcımız Sedat Kart, görevi teslim eden Sayın Nurettin Değirmenci ve yöneticilerine yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni seçilen teşkilat başkanımız Sayın Adem Demir’e başarılar diledi ve Avrupa Türklüğünün gündemine ilişkin bazı konuları değindiği kısa konuşması sonrası Göppingen kongresi tamamlanmış oldu.
 
ATF BASIN

Galeri