• Deutsch
  • Türkçe

Dualarla Uğurlanan Umrecilerimiz Çiçeklerle Karşılandı


Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) çatısı altında Faaliyet gösteren Türk Federasyonlarımız 2016/17 yılbaşı Umre programlarını tamamlanarak, kutsal topraklara giden kafileleri bir biri ardından, ibadetini tamamlayarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerine geri döndüler.

 

ATK Kutsal topraklara giderek umre ibadetini tamamlayan gruplar program dahilinde olan hareket ettikleri Ülkelerin Şehirlerindeki hava meydanlarına geri dönüşleri renkli karşılamalara sahne oldu. Yakınları tarafından havalimanlarında çiçeklerle karşılanan Avrupa Türk Konfederasyon umrecileri sevinç gözyaşlarını tutamadılar.

 

Kutsal topraklardan geri dönüşte Türk Hava Yollarının İstanbul aktarmalı umrecileri olumsuz hava şartları sebebiyle bir dizi zorluklarla karşılaştı. İstanbul Atatürk Havaalanı aktarmalı geri dönüşü olan Almanya Türk Federasyon (ATF) umrecileri de bu olumsuzluklardan etkilendi. Zorunlu değişikliğe maruz kalan, ATF umrecileri de nihayetinde sevdiklerine kavuşmanın mutluluğu ve umrelerini tamamlamış olmanın manevi hazzıyla evlerine ulaştı.

 

Avrupa Türk Konfederasyon Organizasyon ile ilgili memnuniyetini dile getiren umreciler “Allah’ın misafirleri olarak gittiğimiz mukaddes yolculukta dualarımızın kabul olmasını diliyoruz. Bu kutsal yolculuğu gönülden arzulayarak ve salimen gidip gelmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Misafiri olduğumuz yüceler yücesine halis duygular içerisinde yapmış olduğumuz duaların kabul olmasını niyaz ediyoruz. Allah(cc) tekrar daha donanımlı bir şekilde kutsal mekanların maneviyatını sindirerek manevi hazzı yaşamayı nasip etsin. Sağ salim sevdiklerimize ve evlerimize geri döndük. Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanımız Sayın Cemal Çetin’e ve Umre organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.