• Deutsch
  • Türkçe

Dortmund ve Recklinghausen’den Evet


Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı KRV3. Bölge Dortmund Büyük Ülkü Ocağı ve Recklinhausen Ülkü Ocağımızın Çanakkale ve Şehitlerimizi Anma Programına katıldı. Genel Başkanımıza Başkanlık divanı üyesi Nihat Güney, Bölge Başkanı Adnan Altıntaş ve yöneticileri eşlik ettiler. Genel Başkan, “Millet için Evet, Devlet için Evet, Cumhuriyet için Evet diyeceğiz. "Sandığa gideceğiz, demokrasiden insan haklarından, birlikteliğimizden yana tavır alarak mührümüzü pusuladaki evet’in üzerine basacağız" dedi.

Hep birlikte çocuklarımızın geleceği için, güzel ülkemizin geleceği için "Sandığa gideceğiz, demokrasiden, insan haklarından, birlikteliğimizden yana, ötekileştirmeye, ayrıştırmaya, çifte standarta karşı tavır alarak Evet diyeceğiz. Millet için Evet, Devlet için Evet, Cumhuriyet için Evet diyeceğiz. İnsan haklarından, demokrasiden birlikte kardeşçe yaşamadan yana olan bütün vatandaşları "Evet" oyu vermeye davet eden Genel Başkan, "Güçlü bir Türkiye Avrupa Türklüğüne güç ve kuvvet katar, biz bir arada, huzur içinde yaşamak istiyoruz" diye konuştu.

Dortmund Büyük Ülkü Ocağı Çanakkale ve Şehitlerimizi Anma Programı

Almanya Türk Federasyonumuzun beğenilen sanatçısı Sayın Cafer Altun’un seslendirdiği bir birinden güzel eserleri ve Kahramanlık türkülerine KRV3. Bölge Dortmund Büyük Ülkü Ocağı Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma programına damga vurdu. Gençler sanatçımıza coşkuyla eşlik ettiler. Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’un da katıldığı Dortmund Büyük Ülkü Ocağı Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma programı sonrası yine aynı bölgede faaliyet gösteren Recklinghausen derneğimizin programına iştirak etti.  Dortmund Büyük Ülkü Ocağı Gençlik Kollarının hazırlayıp sunduğu Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma programına sesiyle sahne performansıyla renk katan Sanatçı Cafer Altun’un seslendirdiği türkülere ATF Genel Başkanı da eşlik etti. Günün önemi ve anlamı sinevizyon gösterisi ve gençlerin bir birinden güzel şiir ve skeçleri beğeniyle alkışlandı.

Recklinghausen Ülkü Ocağı Çanakkale ve Şehitlerimizi Anma Programı

Recklinghausen derneğimizin Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma programının son bölümüne ulaşan ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, konuşma yaptı. Genel Başkan konuşmasında, “1. Cihan harbine katılan devletimiz insanlık tarihinin en şerefli, en zor, en çileli ve en soylu mücadelesini verdi. Bu mücadeleden biri şüphesiz bu gün birlikte kutladığımız Çanakkale zaferidır. Emperyalistlerin Türk milleti için “her şeyin bittiği” sandığı, “hasta adama öldürücü son darbe” olarak gördüğü Çanakkale Savaşı destanların kitabesi olmuştur. Sömürgeci güçlerin iştahlarını kursağında bıraktığımız yerin adı olmuştur Çanakkale, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz” dedi.

Millet için Evet, Devlet için Evet, Cumhuriyet için Evet

Gündeme de ayrıca değinen Genel Başkanımız konuşmasını şu şekilde devam etti: “15 Temmuz gecesi tüm çıplaklığıyla bize gösterdi ki, demokratik sistem güçlendirilerek, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlar ve maruz kaldığı tehditler karşısında mevcut fiili durumla yola devam edilemeyeceği için güçlü hükümet sistemi vadeden yeni demokratik bir anayasa değişikliği gündeme geldi ve TBMM’sinde kabul edilerek Halkımızın karar vermesi istendi. Referandum süreciyle beraber halkımız en doğru kararı vereceğine inancımız sonsuzdur. Ülkücü Hareketin dinamikleri kendi içinde amil olacak ve asla değişmeyecektir Avrupa’da Ülkücü hareketin temsilcileri olarak Avrupa Türk Konfederasyon çatısı altında faaliyet gösteren Türk Federasyonlar, referandumda Evet diyeceğimizi defalarca kamuoyuyla paylaştık. Çocuklarımızın geleceği için, güzel ülkemizin geleceği için, demokrasimiz için, tavır alarak Evet diyeceğiz. Millet için Evet, Devlet için Evet, Cumhuriyet için Evet diyeceğiz. Teşkilatlarımızla alakası kalmayanların, Hareketimiz içerisinde koltuk kavgası yaratmaya çalışanların neye ve kimlere hizmet ettiği çok açıktır.

O makam biz Ülkücüler için çok kıymetlidir

Bizim Genel Başkanımızın Liderimizin temsil ettiği basit bir makam bir koltuk değil, Başbuğ Alparslan Türkeş'in mirasını ve maneviyatını temsil etmektedir. O makam biz Ülkücüler için çok kıymetlidir. O yüzden her önüne gelen o makama talip olamaz, o yüzden, geçmişte yaptığı görev ve hizmet ne olursa olsun kem söz söyleyemez, söylettirmeyiz. Biz başkanlığa değil, "cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi’ne evet diyoruz. Sandıkta, millî beka için "Evet!" mührünü vuracağız. Ülkücü Hareket, milletimizin kararından korkup, başka odakların kararına güvenerek başlattıkları çalışmanın beyhude olduğunu sandıkta Evet oylarıyla göstererek ders verecektir. Liderimizin  bilerek ve isteyerek hesap ederek cesur ve atak bir çıkışı ile başlattığı bu süreç, Türkiye'yi içine yuvarlandığı hukuksuzluk uçurumundan çıkarma ve giderek büyüyen iç ve dış tehditleri ortadan kaldıracaktır. konuşması sonrası program kadın kollarımızın ikramıyla gecenin ilerleyen saatlerinde son buldu.

Galeri