• Deutsch
  • Türkçe

Derneklerimizde Sonbahar kermes heyecanı


HS1 Mainz

Türk Federasyonumuza bağlı faaliyet gösteren derneklerimizin bir kısmı geleneksel olarak düzenledikleri sonbahar kermeslerine hız verdiler. İzin sezonunun son bulmasıyla birlikte, havaların da açık havada yapılan kermeslere uygun olmasıyla, yazdan kalma son güzel günleri üyeleri ve çevrede yaşayan vatandaşları buluşturdu. Türk Kültürünün güzel örneklerinin bolca sergilendiği kermeslerimiz yoğun ilgi görmekte. Bu ve benzeri aktiviteler sayesinde, Teşkilatlarımızın çevre sakinleriyle buluşma ve kaynaşma ortamı bulmuştur.

Almanya Türk Federasyon HS1. Bölge teşkilatımız, Mainz Belediyesi tarafından şehir merkezinde düzenlenen yabancı kültürler haftası etkinliğinde kültürümüzün tanıtımını üslenerek, yeri doldurulmaz bir faaliyeti gerçekleştirdiler.

HS1. Bölge Mainz teşkilatımızın standını Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol ve Genel Başkan Yardımcısı Sayın Nihat Güney’le katıldı. Genel Başkanımızı Teşkilat başkanı Sayın Dağıstan Afşin, GİK üyelerimiz Sayın Şahin Şimşek, Sayın Dursun Çiçek ve Mainz teşkilatımızın yöneticilerinden oluşan kalabalık bir heyet karşıladı. Genel Başkanımız stantta ülküdaşlarımızla sohbet ettik. Türk Kültürünü en iyi şekilde temsil etme gayretlerinden dolayı Mainz teşkilatımızın mensuplarını kutlayarak tek tek stantta çalışanlara teşekkür etti.

 

KRV 3.Bölge Werl Ülkü Ocağı Kermes ve KRV1. Bölge Velbert

Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sedat Kart ve Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Yusuf Zorluoğlu beylerin katıldığı kermesler, Kuzey ren Vestfalya eyaletimizdeki kermesleri ziyaret ederek ülküdaşlarımızla sohbet ettiler. Bu kermeslerimizde de çevre bölgelerden gelen derneklerimizin başkanları ve yöneticileri katıldı. Bölge Başkanlarımızın hazır olduğu kermeslere katılımların yoğun olduğu gözlenirken, vatandaşlarımız aileleri ile katıldığı gözlendi.

 

 

 

Galeri