• Deutsch
  • Türkçe

Demokrasi Dışı ve Nezaketsizlik


Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Sayın Cemal Çetin, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda “Türkiye Cumhuriyeti bakanlarının Almanya'da vatandaşlarımızla buluşacağı programların iptal edilmesi demokrasi ve nezaket dışı davranıştır” şeklinde oldu.

 

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin'in Twitter mesajları şu şekilde:

Türkiye'de yapılacak  referanduma müdahale etmenin demokratik davranış olduğunu iddia edenlerin ne kadar demokrat olduklarının göstergesi.

Türkiye Cumhuriyeti bakanlarının Almanya'da vatandaşlarımızla buluşacağı programların iptal edilmesi demokrasi ve nezaket dışı davranıştır.

Anayasa değişikliği için Türkiye'de yapılacak referandumda yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızda oy kullanacaktır. Bu demokratik bir haktır.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmeleri için herkes görüşü doğrultusunda bilgilendirme toplantısı yapmalıdır.

Bizde, öncelikle vatandaşlarımızın sandığa gitmelerini teşvik ediyoruz. Oy kullanmanın vatandaşlık görevi olduğunu hatırlatıyoruz.

Aynı zamanda vatanımız ve milletimizin faydasına gördüğümüz düşüncelerimizi vatandaşlarımızla paylaşıyor ve sorularını cevaplandırıyoruz.

Nihayetinde seçmenler sandığa giderek hür iradeleri ile tercihlerini yapacaklar. Sandıktan çıkan irade milletin tercihi olacaktır.

Vatan için evet, devlet için evet, Türk milletinin bekası için evet, Türkiye için evet diyoruz. Yeminimiz var dönmeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz.