• Deutsch
  • Türkçe

Çanakkale Zaferi 104. Kez coşkuyla kutlandı


Almanya Türk Federasyonumuza bağlı faaliyet gösteren derneklerimizde 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferimizin 104. yılı coşkuyla kutlandı. Kimi teşkilatlarımız, kendi lokal ve çok amaçlı kullanılan salonlarında günün anlamı ve önemini aktaran ülküdaşlarımızın konuşmasıyla gerçekleştirdikleri bu etkinliklerde, şehitlerimizin ruhlularına gönderilen dualar ve okunan Kuran-ı Kerim tilavetleri istisnasız yer aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tüm programlarımıza teşkilatlarımızın çevresinde yaşayan vatandaşlarımız ailece katıldılar.

Bölge Başkanlarımız ve yöneticileri, dernek başkan ve yöneticilerinin katıldıkları etkinliklerde, teşkilatlarımızın mensubu gençler şarkı, türkü, marş ve şiir sunumunda bulundular.

Mannheim

BW3. Bölge Mannheim Türk Ocağında bugün 18 Mart Çanakkale zafer bayramı münasebetiyle program gerçekleşti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Başkan Mehmet Güngör yaptı. Gençlerde şiirler okuyarak programa renk kattılar.

Kamp-Lintfort

KRV 2. Bölge, Kamp-Lintfort Teşkilatı; Çanakkale Zaferimizin  104. yıldönümünü, kuran kursu talebelerinin organizesi ile aileleriyle kutladı. Din görevlisi hocamız Sayın Soner Demürtük çocuklarımız için seçilen ve Çanakkale zaferini anlatan çizgi film gösterisi ve günün anlamı aktarıldı.

Neuss

KRV1. Bölge Neuss derneğimizde Cuma namazı sonrası Mevlid-i Şerif ve Cumartesi günü günün önemi ve anlamı üzerine gecenin geç vaktine kadar sürmüştür. Açılış konuşmasını Aynı zamanda teşkilat başkanlığı da yapan Bölge başkanımız Sayın Tansel Çiftçi Yaptı Tarihini bilmeyen geleceğini bilmez ve geleceğimiz olan kıymetli gençlere olayın ceryan ettiği bölgeye mutlaka giderek o tarihi havayı teneffüs etmesini tavsiye etti. Genç kardeşlerimizin mutlaka Almanya Türk Federasyonumuzun organize ettiği Türkiye Kültür gezilerine katılarak uzman rehberler öncülüğünde tarihi mekanları ziyaret etmelerini istedi. Daha sonra gençlerin okuduğu Şiir ve din görevlisi Sayın Osman Yağmur beyin Çanakkale ruhunu anlatan bir konuşması oldu.

Grevenbroich

KRV1. Bölge Grevenbroich teşkilatımızın ev sahipliğinde “Çanakkale Deniz Zaferi Futbol Turnuvası” KRV1. bölge olarak düzenlendi. Grevenbroich Teşkilatımızın ev sahipliğinde gerçekleşen “Çanakkale Deniz Zaferi Futbol Turnuvası” dostluk, sevgi, saygı çerçevesinde tamamlamıştır.

Turnuvamızın Açılış konuşması yapan KRV. 1.Bölge Başkanımız Sayın Tansel Çiftçi Bey gençlerimize sahip oldukları değerlerin korunmasını Ve öneminden bahsetti.

Velbert Teşkilatımızın Başkanı Sayın Ahmet Özdemir Bey Çanakkale ve yapılan mücadeleleri bizlere anlatarak günüm anlam Ve önemini belirten bir konuşma yapmıştır.

Turnuvanın

1. Stolberg

2. Grevenbroich

3. Velbert

4. Bonn

 

Galeri