• Deutsch
  • Türkçe

BV2 Bölge Augsburg Kermesi Coşkuyla Gerçekleşti


Almanya Türk Federasyon Bavyera 2. Bölge'ye bağlı faaliyetlerini sürdüren Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı'nın geleneksel hale getirdiği iki gün süren kermes, vatandaşların yoğun ilgisine mazhar oldu.

Augsburg ve çevresinde yaşayan vatandaşlara hizmette öncü kuruluşların başında gelen Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı'nın kermesine diğer sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de katıldı.

Türk Federasyonun Bavyera 2. Bölge Başkanlığında faaliyet gösteren derneklerin başkan ve  yöneticileri yanı sıra vatandaşların yoğun ilgisi programların coşkulu geçmesinde önemli etken olarak göründü.

Bölge Başkanı Erhan Daşcı ve yöneticileri kermese katılarak kurulan stantları gezdiler.

Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı Başkan Erhan Aslan, “İnsanımıza hizmet anlayışı ile çalışmalarını bugüne kadar sürdüren derneğimizin  organize ettiği kermes ile  hem üyelerinin, hem Türk çevresinin ve  hem de Almanların takdirini toplamaktadır. Yoğun bir katılım ile gerçekleşen kermesimizde, zengin Türk mutfağından misafirlere ikramda bulunarak Augsburg derneğimizin dışa açılan yüzü sergilendi. Güzel bir sosyal kaynaşmanın sergilendiği kermesimizde, emeği geçen genç, yaşlı yediden yetmişe, Kadın kollarımız, gençlik kollarımızı Asenalar kısaca  herkese teşekkür ediyoruz ve Misafirlerin Türk mutfağının zengin çeşitleri yansıra, mangaldaki değişik ızgara çeşitlerine de yoğun ilgi göstermeleri dernek yöneticileri tarafından sevinçle karşılandı. Güzel havada gerçekleşen kermese gelen misafirler ve üyeler hoş anlar geçirmeleri için her şeyi düşünen yöneticilerimiz minik kardeşlerimizi unutmamışlar.

 

Augsburg Mesut TORUN

 

Galeri