• Deutsch
  • Türkçe

BV2 Bölge Augsburg Kermesi Coşkuyla Gerçekleşti


Bavyera 2. Bölge'ye bağlı faaliyetlerini sürdüren Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı'nın geleneksel hale getirdiği iki gün süren kermesi, vatandaşlarımızın yoğun ilgisine mazhar oldu.
 
Kermese Almanya Türk federasyon Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nihat Güney, GİK Üyelerimizden Sayın Hayrettin Şişman ve Sayın Engin Uyguntürk, Münih Türk Kültür Merkezi Başkanımız Sayın Eyüp Tanrıverdi ve Bölge Başkanlığımıza bağlı faaliyet gösteren dernek yöneticilerimiz katıldı.
 
Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı'mızın geleneksel Kermesinde bu sene bir ilk yaşandı. Avrupa Türklüğü açısından çok önemli bulduğumuz ve Türkiye’de 7 Haziran günü yapılacak olan genel seçimler için oy kullanma işlemi başlamış olması nedeniyle, Avrupa Türklüğünün her daim yanında yer alan Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) açmış olduğu bilgilendirme stanttı oldu. Kermesi ziyaret eden vatandaşlarımızın yoğun ilgi odağı olan ve seçmenleri bilgilendirme materyallerinin yer aldığı stant gönüllü gençlerden oluşturulmuş.
 
Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nihat Güney ve beraberinde bulunan GİK üyeleriyle, kermeste kurulan stantları gezerek bilgi aldı. MHP Seçmen Bilgilendirme Standı önünde görevlilerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Başkan yardımcımız Sayın Nihat Güney, demokrasinin vazgeçilmezi olan oy kullanma hakkı konusunda bilgilendirme yapan genç gönüllüleri tebrik etti.
 
 
Oy Kullanmak Vatandaşlık Görevidir
 
Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nihat Güney, “Genel Başkanımız sayın Şentürk Doğruyol’un “Demokrasi Şöleni” olarak adlandırdığı 24 günlük bu seçim sürecinde vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi çok büyük önem arz etmektedir. Oy kullanmak bir haktır ve aynı zamanda vatandaşlık görevidir. Seçmen konumunda bulunan vatandaşlarımız mutlaka sandığa giderek hür iradesiyle tercihlerini sandığa yansıtmalıdır. Şu an itibarıyla 21 gün daha sürecek olan bu Demokrasi Şölenimizi, Ülküdaşlarımız fert olarak ertelemeden kendisi için en müsait olan bir günde sandığa giderek reyini vermesidir. Demokrasilerde katılım ne kadar çok olursa, yapılan tercihler ne kadar isabetli olursa Ülke yönetiminin sağlıklı zemine ulaşması o derece kolay olacaktır. MHP Avrupa Türklüğüne her zaman sahip çıkmıştır. Seçim beyannamelerini incelendiğinde bu tezin doğruluğu da açıkça görülmektedir.
 
AKP Konuşmayı Bırakıp Ne Zaman Eyleme Geçecektir?
 
Muhalefet partilerimizin vatandaşlarımıza yönelik vaatleri seçim beyannamelerinde yerini bulması doğaldır. Lakin İktidar partisinin laf değil icraat yapması beklenir. Onlar Konuşur AKP yapar sözü ne kadar boş bir söylem, siz Avrupa Türklüğüne 13 yılık iktidarınız döneminde ne tür bir kolaylık sağladınız? Hangi derdine merhem oldunuz? Genç kardeşlerimizin bedelli askerlik konusunda maruz kaldığı trajikomik gerçek ortadadır. Önce on bin Euro’ya çıkart, tepki görünce altı bine indir, milleti aptal yerine koyarak seçim beyannamesine bin Euro olarak koy. İktidar olan İş Yapar, gereği neyse onu icraata döker. Pekiyi bu söylemlerinizi ne zaman gerçekleştirmek istiyorsunuz? Yetkililer talimatınızı bekliyor. Evet Muhalefet talimat verme mevkiinde değil onlar sözlerini ancak iktidar olunca yerine getirebilir. Ya siz 13 yıl tek başınıza iktidar olan AKP, pasaport harçlarının söz verdiğiniz gibi 100 Euro’ya düşmesi için neyi bekliyorsunuz. Muhalefete geçince mi talimat vermeyi düşünüyorsunuz? Bundan şunu çıkarmamız mümkündür, “Onlar Konuşur, AKP HEP KONUŞUR... HEP KONUŞTU zaten” dedi.
 
AKP Avrupa Türklüğünün Beklentilerini Boşa Çıkardı
 
Mevcut AKP iktidarının, Avrupa Türklüğünün ihtiyaçlarına cevap veremediğini ve vatandaşlarımızın beklentilerini boşa çıkardığını hatırlatan Genel Başkan Yardımcımız sayın Nihat Güney, “AKP hükümeti, hiçbir ahlaki ölçü gözetmeksizin, aklımızla alay edercesine kabinesinde suç üstü yapılan bakanlarına rağmen, ayakkabı kutularında para çıkmasına rağmen, yatak odalarında paralar çıkmasına rağmen, kabine üyesinin Bakara Suresi ile alay etmesine rağmen hesap vermekten kaçmaktadır. Anavatanımız Türkiye’mizi 36 parçaya bölmek istemesi kabul edilebilecek bir durum değildir. Avrupa Türklüğünün 13 yıllık AKP iktidarı ve Muhalefetinden gördüğünü kısaca şu şekilde özetlemek mümkündür. Muhalefet bu on üç yıllık süreçte ne kadar olumlu demokratik ikazı varsa, harama el uzatmayın, ihalelere fesat karıştırmayın gibi söylemlerini, doğal olarak muhalefet konuştu, dile getirdi, ikaz etti AKP tüm bu konuşulanları tatbik etti, gerçekleştirdi, maalesef YAPTI, haram ve yolsuzluk batağına saplandı. Kaçak saraylarda kaybettikleri itibarlarını aramaya başladılar, battıkça batılar. Bu sebeple vatandaşlarımızın mutlaka demokratik hakkı olan oy verme işlemini yerine getirmeleri gerekir. Augsburg ve çevresinde yaklaşık yarım asırdır vatandaşlarımıza hizmet veren Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı Başkanımız Sayın Erkan Aslan’ın derneğimizin kermesinde, üyelerinin seçimle alakalı bilgilendirilmesini sağlayan böylesine bir gönüllük esasında çalışan stantta yer vermesi takdire şayan, demokrasi kültürünün yerleşmesi bakımından çok önemlidir” dedi.
 
 
Kadın ve Kız kollar
 
Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı Kadın kollarının, Asena kollarının ve Gençlik kollarının sarf etmiş oldukları emek ve gayretleri takdirle karşılandı.
 
Türk mutfağının lezzetli yemek türlerinin zenginliği, el sanat örneklerinin çeşitliliği herkes tarafından beğenildi.

Galeri