• Deutsch
  • Türkçe

Başkent Berlin’de Kültür Şöleni


Almanya Türk Federasyon (ATF) Berlin Bölge Başkanlığımız, yılın son günlerini değerlendirerek sanatsever vatandaşlarımıza Ali Kınık, Nejla Çakmakcı, Cafer Altun ile çıkartma yaptı.

Berlin Bölgemizin organize ettiği “Berlin Ülkü ve Kültür Şöleni” bu yılın en çok konuşulan etkinliğini yıl sonunda gerçekleştirdi.

Sevilen sanatçımız Ali Kınık, Nejla Çakmakçı ve Cafer Altun’un yanı sıra Halk Oyunları gösterileriyle Berlin ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızı coşturdu.

Almanya Türk Federasyon genel başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol’un beraberindeki heyetle katıldığı, “Berlin Ülkü ve Kültür Şöleni”nde ayrıca bir konuşma gerçekleştirdi.

Genel başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol, birlik ve beraberliğinin önemini vurguladı. Başkanımız, “Hep birlikte, tüm samimiyetimizle ve gönül birliği içinde heyecanımızdan bir şey kaybetmeden Almanya Türk Federasyonumuzun etkinliklerinde buluşmaktan, Berlin ve çevresinde yaşayan ülküdaşlarımla bir arada olmaktan mutluluk duymaktayım” dedi.

ATF genel başkanı Sayın Doğruyol, yapmış olduğu kısa konuşmasında, Almanya ve Türkiye gündemine dair değerlendirmeleri oldu.

ATF BASIN

 

Galeri