• Deutsch
  • Türkçe

Avrupa'da Ramazan Bayramı Coşkusu


Türk Federasyonlara bağlı faaliyet gösteren derneklerin camilerinde bayram namazı sonrası kahvaltı ikramı yapıldı Türk Federasyon Münih Ülkü Ocağında bayram namazı sonrası kahvaltı ikramı yapılırken, Mainz Ülkü Ocağımızda çorba dağıtıldı.

Avrupa’da, Ramazan Bayramı coşkuyla kutlandı. Bayram sabahı tüm camilerde bayram namazı coşkusu yaşandı.

Bayram Namazı kılmak için sabahın erken saatinde camilere koşan binlerce Müslüman camileri tıklım tıklım doldurdu. Türk Federasyonlarımıza bağlı faaliyet gösteren derneklerimizin civarında yaşayan Müslümanlar camilere akın edince, camilerinde izdiham yaşandı. Bölge Başkanları ve dernek başkanları, bayram namazında oturdukları semtlerin camilerinde vatandaşlarla saf tuttu.

Camilerimizin bayram hutbesinde bayramın önemine değinilerek, dargınlıkların, küskünlüklerin, kin ve öfkelerin bir tarafa bırakılarak bir ve birlik olmanın güzellikleri anlatıldı. Varlık sebebimiz olan anne-babalarımıza, hayatın çilesini birlikte omuzladığımız eşlerimize, evlerimizin gülü, çiçeği olan çocuklarımıza bayramın coşkusunu tatmanın güzellikleri hatırlatıldı. Yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onarmak, evlat sevgisiyle yanıp tutuşan yaşlılarımızın gönüllerini hoş tutmak için onları ziyaret etmenin fazileti tekraren hatırlatıldı. Bayram namazı sonrasında vatandaşlar bayramlaşmak için cami içerisinde uzun kuyruk oluşturdu.

ATF-BASIN

Galeri