• Deutsch
  • Türkçe

Avrupa Türk Konfederasyon Ülkü Ocakları Genel Merkezini Ziyaret Etti


Avrupa Türk Konfederasyonu (ATK) Genel Başkanı ve MHP İstanbul milletvekili Sayın Cemal Çetin Ülkü Ocakları Eğitim ve kültür Vakfı (Ülkü Ocakları) Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Sayın Sinan Ateş ile görüştü.

Ziyarette ATK Genel Başkan Sayın Cemal Çetin’e Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Saygaz eşik etti.

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Avrupa Türk Konfederasyon tarafından toplanan 2019 yılı Fitre ve Zekatların bayram öncesi şehit ailelerimize ulaştırılması için Ülkü Ocakları Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Sayın Sinan Ateş, Genel Sekreter Sayın Ömer Çağrı Özdemir, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Aybars Köse ve Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Hayri Bulut’tan oluşan Ülkü Ocakları Komisyonuna tutanak karşılığı fitre ve zekatları teslim etti.

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, „Avrupa Türk Konfederasyon çatısı altında faaliyet gösteren Türk federasyonlarımıza iletilen Fitre, Zekat, Yardım ve Fidye’den oluşan yardımları bu gün itibarıyla Ülkü Ocakları Eğitim ve kültür Vakfı Genel Başkan Sayın Sinan Ateş ve yöneticilerinden oluşan heyetle birlikte teslim almışlardır. Avrupadaki Ülküdaşlarımızın dini vecibelerinden olan ve vekaleten bizlere teslim ettiklerini bu gün burada oluşan heyete teslim etmenin sevincini yaşamaktayız. Rabbim Avrupa Türklüğünün ibadet ve hayırlarını kabul etsin“ dedi. 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Sinan Ateş, Avrupa Türklüğünün fitre ve zekatlarını, Ülkücü şehit ailelerine ulaştırılmak üzere Ocağımızın kıymetli yöneticilerinden oluşan ülküdaşlarımla birlikte teslim aldık. Bize intikal eden bu yardımlar Ülküdaşlarımızın verdikleri vekalet üzerine, her yıl olduğu gibi bu yıl da Şehit ailelerimize ve ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ivedilikle harekete geçilecektir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımız, ihtiyaç sahiplerini titizlikle tespit ederek, zekât, fitre, fidye ve yardım gibi dini vecibeleriniz ve insani duygularımızı yerine getirmede önemli bir görevi yerine getirmektedir. Ülkü Ocaklarımız aracılığıyla zekât, fitre ve fidyelerinizi vekaletlerinizle belirtiğiniz doğrultuda gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere harekete geçerek bayrama kadar olan süreçte İnşallah tamamlamış olacaktır. Allah Avrupa Türklüğü başta olmak üzere tüm kardeşlerimizin ibadet ve hayırlarını kabul etsin. Bu vesileyle şimdiden Avrupa Türklüğünün mübarek Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını tebrik ederim. Rabbim yar ve yardımcınız olsun“ dedi.