• Deutsch
  • Türkçe

Avrupa Türk konfederasyon Toplantısı


Avrupa Türk konfederasyon (ATK) çatısı altında faaliyet gösteren Türk federasyonlarımızın yöneticileri, ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin başkanlığında ATK genel merkezi toplantı salonunda bir araya geldiler. Almanya Türk Federasyon, Avusturya Türk Federasyon, Hollanda  Türk Federasyon, Belçika Türk Federasyon, Fransa Türk Federasyon, İngiltere Türk Federasyon, İsviçre Türk Federasyon ve İskandinavya Türk Federasyon Genel Başkanları ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda Avrupa Türklüğünün gündemi ele alındı.

Toplantıda Türkiye’de 31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ağırlıklı olarak değerlendirilmesi yanı sıra, Avrupa Türklüğünün karşı karşıya kaldığı sıkıntılar ve onların çözüm yolları ele alındı. MHP MYK Üyesi İstanbul Milletvekili, Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanımız Sayın Cemal Çetin, yapmış olduğu gündem değerlendirmesinde, Avrupa Türklüğünün meseleleriyle ilgili mevzulara dikkat çekerek, Anavatanımız Türkiye’mizde 31 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin geniş bir değerlendirmesini yaptıktan sonra Türk Federasyonlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın ne denli önemli olduğunu örneklerle anlattı. Genel Başkanımız, “Birlik ve beraberlik Türk Federasyonlarımız için en büyük sermayedir. Camiamızın karşılaştığı her türlü sıkıntıyı ancak ülküdaşlarımızın bir birlerine sımsıkı kenetlenmesi sayesinde bertaraf etmek mümkündür. Bizler Ülkücü hareketin Avrupa’daki temsilcileri olarak bir birimizi sayarak severek kenetlenerek teşkilatlarımızı her türlü fitne ve fesattan koruyacak mekanizmaları oluşturmalıyız” dedi.

Algı Operasyonu bizi yolumuzdan saptıramaz

Genel Başkanımız, Yöneticilerimiz ve teşkilatlarımızın gerçekleştirdiği faaliyetleri açısından etkili ve etkin, ve hızlı bir biçimde toplumum tüm kesimine ulaşması bakımından, gelişen iletişim teknolojilerinin kullanılmasını ve sunduğu inanılmaz kolaylık ve hızlı hareket etme imkanını kullanırken dikkatli ve planlı hareket edilmemesi takdirde, karşılaşacakları devasa sıkıntılarda bulunduğunun altını çizdi. Genel Başkanımız, “Seçimler esnasında ve sonrasında teşkilat ve hareketimizin karşı karşıya kaldığı negatif propaganda ortamı hepimizin gözleri önünde sergilendi. Yapılan negatif algı operasyonları doğrudan Liderimiz ve hareketimizi hedeflediklerini görüyor ve biliyoruz. Yapılan bu çirkin algı Operasyonları bizi yolumuzdan saptıramaz. Derneklerimizde bu operasyonların etkisi altında bulunan şahısların kirli oyunlarını sergileyeceği ortam ve barınak bulunmamalı. Bir birimize olduğundan daha çok kenetlenerek, aramıza sızmalarına müsaade etmemeliyiz. Bu kendini bilmez taife Ülkücü hareketin seçimlerde kaybetmesi için var gücüyle çalıştılar. HDP ve PKK sempatizanları, terörist sevicileriyle kol kola el birliği içerisinde ittifak kurmaktan geri durmayan ipçiler bir de utanmadan harekatımıza ve Liderimize dil uzatmaktadırlar. MHP 31 Martta yapılan yerel seçimlerden büyük bir başarıyla çıkmıştır. Türk milleti cumhur ittifakının lehine oy kullanmıştır.

Liderinin Etrafında Kenetlenmiş ülkücüler Oyunları Bozuyor

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye’yi 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine taşıyacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemindeki tespit edilen eksiklikleri giderilerek güçlü ve sağlıklı bir yönetim anlayışıyla milletimizin üzerinde oynanmak istenen oyunları bertaraf edecektir. En son Milletvekili seçimlerinde vatandaşlarımız bizlere 49 Milletvekili vermiştir. Gazi meclisimizde bulunan 49 milletvekili ülküdaşımız liderimizin emrinde çok güçlü bir şekilde Anavatanımız Türkiye’mizin geleceğiyle alakalı çalışmaları yapmaktadırlar. PKK sevicisi HDP bütün imkânlarıyla CHP’ye çalışmıştır. İP’in karanlık ortaklığı bütün yönleriyle deşifre olmuştur. CHP’nin kuklasına dönen İP’ciler PKK’nın emellerine hizmet etmişlerdir. Bunlar Türkiye düşmanlarının gölgesine sığınmışlardır. Bilinmelidir ki PKK’nın, FETÖ’nün, Türk ve Türkiye düşmanlarının karşısında yegane güç Cumhur İttifakı’dır. Bu durum en son mahalli idareler seçiminde de gördük iç ve dış mihraklar terörist seviciler gizli açık bir olarak var güçleriyle sadırdılar ve hala algı operasyonlarına devam ederek tehlikeli tahriklerden de geri durmamaktadırlar. Tüm bunların üstesinden birlik ve beraberlik içerisinde üzerimize düşen her türlü fedakarlığı göstererek mücadelemizi sürdüreceğiz.

Stratejik ve Planlı Sosyal Medya Yapılanması

Tüm bu negatif alığı operasyonu ve kara propagandalardan kurtulmamız için, sosyal medyayı bilinçli bir şekilde kullanarak karşılaşılması mümkün tehlikeleri bertaraf etmelidir. Türk Federasyon ve dernekleri stratejik ve Planlı bir şekilde sosyal medya yapılanması oluşturmalı ve var olanları kontrol altında tutmalıdır. Yaklaşık yarım asırdır faaliyet gösteren, uzun bir faaliyet geçmişine sahip olan Türk Federasyonlarımız, hizmet ettikleri vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde içinde bulundukları toplumlarla uyum içerisinde yaşamaları noktasında önemli bir misyona sahiptir. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla da Türk Federasyonlarımız bunu kanıtlamıştır.

Ancak artık daha planlı hareket ederek sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi ve çeşitlenerek artan Türk ve İslam düşmanlıklarının karşısında genç kardeşlerimizi radikal eğilimlerden koruyarak topluma kazandırmalıyız. Güçlü yönetimlerle geleceğimiz olan yeni nesilleri düşünülmüş stratejilerle Avrupa’daki varlığımızın sürekliliğini sağlamalıyız. Bu özverili çalışmalarından dolayı Türk Federasyondaki yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diyerek yöneticilerden gelen soruları da yanıtladı.

 

Galeri