• Deutsch
  • Türkçe

Avrupa Türklüğü Seçime Hazırlanıyor


Türkiye'de 7 Haziranda gerçekleştirilecek olan genel seçimler, Almanya’da 8 Mayısta başlayarak 31 Mayısta 24 gün içerisinde tamamlanacaktır. 
 
 
Yapılacak olan bu seçimler, Avrupa Türklüğü ve Türkiye için çok hayati öneme sahiptir. Demokrasiye gönülden inanmış olan Avrupa Türklüğünün en önemli vatandaşlık görevlerinin başında şüphesiz, sandığa giderek oyunu kullanmasıdır. Aksi davranış, ülkemizin, evlatlarımızın, çocuklarımızın geleceğini, hiçe saymakla neredeyse eş değer olacaktır. 
 
 
Bu seçim, Demokrasi adına, var olma-yok olma sonucu doğuracaktır. Daha şimdiden tek adamlık, sultanlık tartışmaları başladı. AKP’nin tekrar iktidar olması halinde, Türkiye Cumhuriyeti mevcut İçişleri Bakanının bile tanımadığı Anayasa, rafa kalkacak, demokrasi yerine totaliter bir yapı oluşturulacaktır. Getirilmek istenen bu sistem asla demokrasi olmayacak, tek adam yönetimi, baskı rejimi ve karanlık çukurların hüküm sürdüğü bir yapı olacaktır. Ülke bölünecek, teröre teslim edilecektir. Demokrasiye inanmış fert ve kurumlar olarak, herkese büyük sorumluluklar düşmektedir. Ülküdaşlarımızın, toplum üzerinde yapılmak istenen algı operasyonunu iyi değerlendirerek kurulan kirli tezgahları bertaraf edecek duruşu sergilemelidirler. Mevcut iktidar, devletin ve sahip olduğu havuz medyasının gücünü kullanarak, beyinleri yıkamak, halkın sandığa gitmesine engel olmak için, her yola başvuracağı bilinmektedir. Ismarlama ve düzmece anketler ve yandaş medya yalanları ile de desteklenecektir. Düzmece anketlerin seçim günü yaklaştıkça çoğalacağını tecrübelerimizle bilmekteyiz. Hukuk tanımaz memurlar devletin tüm imkanlarını istismar ederek yalan yanlış, hatta oy satın alma amacına yönelik, güya sosyal yardımlar adı altında bir takım seçim rüşvetleri dağıtılacağı basına yansımaktadır. 
 
 
Tüm bu olumsuzluklara rağmen demokrasiye içtenlikle inanan kurum ve kuruluşlar gibi Ülküdaşlarımıza da bu seçimlerde büyük görevler düşmektedir;  Arkadaşlarımız mutlaka, ülkesini seven, geleceğini düşünen fertlere ulaşarak, mutlaka ve mutlaka, sandığa gitmeleri noktasında etki yapacak çalışmalara imza atmalıdır. Avrupa Türklüğüne, ve aziz milletimize en iyi şekilde hizmet edecek adayların kazanması için vatandaş olarak üzerimize düşen görevi severek yapmak ve kullandığımız oylarla yerine getirmeliyiz. Unutmamalıyız her ferdin bir oyu vardır. Seçimler sandıkta kazanılmaktadır. Avrupa Türklüğü açısından 8 Mayıs’ta başlayarak 31 Mayısa kadar devam edecek olan bu sürecin anavatanımızı layıkıyla yönetecek kadroların en iyi neticeyi alınabilmesi için kolları sıvaması gerekmektedir. Seçmen konumunda olan her ferdin mutlaka sandığa giderek doğru tercihte bulunması gerekmektedir....
 
 
7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin Hayırlar getirmesi dileklerimizle...
 
 
ATF Basın

Galeri