• Deutsch
  • Türkçe

Avrupa Türklüğü, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Fatihalar gönderdi


Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Sayın Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun PKK’lı teröristler tarafından şehit edilmiştir. Bu vahim olay, Avrupa Türklüğünün yüreğini alev alev yakmıştır. Anavatanımız Türkiye’mizde Üniversite kampüslerine kadar  yuvalanmış olan bölücü, eli kanlı teröristler tarafından şehit edilen Ülküdaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Yüce Allahtan rahmet diliyoruz.

 

Ülkücü şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katillerinin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesi ve en ağır cezayla cezalanmasını istiyoruz. Kalbi vatan aşkıyla çarpan bir Ülküdaşımızı, henüz hayatının baharında bir vatan ve millet sevdalısı gencecik fidanımızı, bir ülküdaşımızı şehit vermenin derin üzüntüsü içerisinde bulunan Türk Federasyon camiası, Almanya’da bulunan teşkilatları vasıtasıyla anma programları düzenledi. Bu programlarda, şehidimize Allahtan rahmet dileyip, Fatihalar göndererek, dualarla yad edildi. Akabinde, camilerimizde gıyabi cenaze namazları kılındı. Yoğun katılımın olduğu programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, salavatı şerifler, ilahiler okunarak, dualar eşliğinde Merhum şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ruhu tekrar yad edildi. Allah Kabul etsin.

 

Bavyera birinci Bölge Nürnberg

Bavyera birinci bölgemizden Nürnberg Türk ocağımızda öğle namazı sonrası, Ege Üniversitesi'nde hain bir saldırı sonu şehit olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu için önce mevlit okutuldu, dualar edildi daha sonra da gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

Bavyera ikinci Bölge

Bavyera ikinci Bölge Münih Türk Eğitim ocağımızda ikindi namazı sonrası şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Yunus Emre Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namazına ATF Genel Başkan yardımcılarından Sayın Sedat Kart ve Nihat Güney, Bölge Başkanı Sayın Erhan Daşcı, GİK üyesi Sayın Engin Uyguntürk ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 

HS1. Bölge Mainz

HS1. Bölgemizden Mainz Türk İslam Kültür Ocağı, Wiesbaden Türk Gençliği ve Kültür Birliği derneklerinde Şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çerkezoğlu’nu anma programı ile yad edildikten sonra, Eyüp Sultan camimizde öğle namazına müteakip gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

Berlin

Berlin Bölgemize bağlı faaliyet gösteren Berlin Türk-İslam Ülkü Ocağı, Berlin Türk Ülkü Ocağı (Ertugrul Gazi), Berlin Türk Ülkücülere Birliği derneklerimizde şehidimize mevlid-i şerif okutuldu. Son şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çerkezoğlu ve tüm şehitlerin aziz ruhlarına Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Yasin şerifler okunarak gönderildi. Yoğun katılımın olduğu anma programımızda, Mevlid-i Şerif Berlin Bölge başkanımız, teşkilatımızın başkanları ve yöneticileri, vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşti.

 

KRV1

Kuzey Ren Vestfalya Birinci Bölgemizden Aachen Türk Kültür Ocağı, Neus Ülkü Ocağı, Gummersbach Ülkü Ocağımızda şehidimize mevlid-i şerif okutuldu. Ülkü Şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çerkezoğlu ve tüm şehitlerin aziz ruhlarına Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Yasin şerifler okunarak gönderildi. Derneklerimizde, şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

KRV2

KRV 2.Bölge Du-Rheinhausen Ülkü Ocağında Ülkü Şehidimiz Fırat Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılınmıştır. Bölge Başkanı Sayın Ahmet Sahin’in de katıldığı program, Fırat Çakıroğlu’nun hayatını anlatan bir video gösterisi yapılmıştır.

Du-reinhausen Türk Kültür Ocağı yanı sıra KRV2. Bölgemizde faaliyet gösteren derneklerden, Dinslaken Türk İslam Kültür Ocağı,  Estergon Ülkücü gençlik Derneği, Krefeld Türk Kültür Dernegi, Mülheim Ülkü ocağı, Gelsenkirchen Türk Kültür Derneği, Oberhausen ve Reinhausen Türk Kültür Derneklerimizde Ülkü Şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çerkezoğlu ve tüm şehitlerin aziz ruhlarına Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Yasin şerifler okunarak gönderildi. Derneklerimizde, şehidimiz Sayın Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

KRV3

Kuzey Ren Vestfalya Bölgemizden Ahlen Türk Ülkü Ocağı, Dortmund Büyük Ülkü Ocağı, Recklinghausen Türk Veliler Birliği, Herne Büyük Ülkü Ocağı, Werdohl Türk Ocağı, Werl Türk Kültür Ocaklarımızda Şehidimiz sayın Fırat Yılmaz Çerkezoğlu’nu anma programı gerçekleştirdiler. Bölge Başkanımız sayın Adnan Altıntaş, “Ege Üniversitesi kampüsünde vatan haini bölücü canavarların saldırısı sonucu ağır yaralanan Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı Fırat Çakıroğlu tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunduk. Bölücü canavarların saldırısı sonucunda şehit olan Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanımız Fırat Çakıroğlu’na Allahtan rahmet başta ailesi olmak üzere camiamızın bütün fertlerine başsağlığı dilerim” dedi.

 

Aşağı Saksonya

Aşağı Saksonya bölgemizde Bad Oeynhausen/ Löhne Türk Kültür Derneği, Kassel Türk İslam Derneği, Hannover Türk Aileler Birliği’nde şehidimiz sayın Fırat Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı ve Mevlid-i Şerif okunarak Fatihalar gönderildi.

 

ATF Basın

Galeri