• Deutsch
  • Türkçe

Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı 29.Olağan Kongresi


Almanya Türk Federasyon'a bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Augsburg Türk İslam Kültür Ocağı'nın 29.Olağan Kongresi gerçekleşti. Dr.Devlet Bahçeli Lokalinde gerçekleşen kongreye Almanya Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu Genel başkan yardımcısı Sayın Sedat Kart ve ATF Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Yusuf Zorluoğlu, Bavyera 2.Bölge Başkanı Erhan Daşcı, Münih Türk Eğitim Ocağı Engin Uyguntürk ve Genel İdare Kurulu üyeleri Hayrettin Şişman, İshak Yıldırım ve Uğur Sümer’in yanı sıra Üyelerin ekseriyeti katıldı. Gülbaba Camii din görevlisi Sayın Türkay'ın okuğudu Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile Kongre başladı. Divan heyetine teklif edilen Türk Federasyon Genel Başkan yardımcısı Sayın Sedat Kart, Erhan Daşcı, Engin Uyguntürk ve İshak Yıldırım seçilerek kongre divanının gündemi ele alındı. Divan başkanı ilk önce açılış konuşması için Başkan Erhan Arslan’a söz verdi.  Başkan, 28.faaliyet döneminde desteğini esirgemeyen tüm üyelere, Kadın kollarına ve Gençlik kollarına şükranlarını sunarak, üyelerden 29.dönemde'de aynı ilgi ve desteğin verilmesini ülküdaşlarından talep etti.

Kongre gündeminde bulunan tüm maddeler tek tek ele alınarak faaliyet, muhasebe ve denetleme raporları okunarak üyelerin reyine sunularak ibra edildi  30. Dönem teşkilatımızı sevk ve idare edecek olan başkan ve yöneticilerin seçimine başlandı.

Erhan Arslan, bir faaliyet dönemi için başkanlığa teklif edilerek tekrardan tüm üyelerin oyuyla kabul edildi. 30. Dönem için yeniden başkan seçilen Sayın Arslan, teşekkür konuşması için kürsüye gelerek kendisine  verilen güvenden ve destekten dolayı teşekkür ederek, gelecek dönem için daha yoğun faaliyetlerde bulunulacağını söyledi. Yönetim Kuruluna: Cengiz Ulukan, Erkan Arslan, Burak Doğru, Abdurrahman Özdede, Ahmet Tokgöz, Bilal Uçar, Mehmet Şanlı, Mesut Torun, Mustafa Bulgur, Nedim Gürbüz, Turgut Koz, Uğur Sümer, Volkan Kaya ve Yavuz Kaymak seçildi.

 

Galeri