• Deutsch
  • Türkçe

ATK Genel Başkanı Cemal Çetin Kopenhag Türk Kültür Merkezini Ziyaret Etti


Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin Danimarka-Kopenhag Türk Kültür Merkezinde vatandaşlarla sohbet etti.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da faaliyet gösteren Kopenhag Türk Kültür Merkezinde vatandaşlarımızla buluşan Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, önemli mesajlar verdi. İskandinavya Türk Federasyon Genel Başkanımız sayın İlhan Esen’in de hazır bulunduğu sohbet programında Avrupa Türklüğünün gündemine dair konular ele alındı.

Avrupa Türklüğü Tercihini Birlik ve Beraberlikten Yana Kullanmıştır

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Avrupa Türklüğü olarak bulunduğumuz ülkelerde birlik ve beraberlik içerisinde memleketlerin refahı ve kalkınması için dün olduğu gibi bu günde var gücüyle çalışacağını söyleyerek, “Kendi öz kimliğini kaybetmeden bir arada uyum içerisinde geleceği inşa etmeliyiz. Bizler Avrupa'daki ülküdaşlarımızı dinlemek, sıkıntılarını öğrenmek ve hasret gidermek amacıyla sık sık bir araya geliyoruz. Avrupa'daki Türk Federasyonlarımızın bünyesinde faaliyet gösteren derneklerimizi ziyaret etmekteyim. Avrupa Türklüğünün yoğun olan gündemini beraberce değerlendiriyoruz. Avrupa Türklüğü referandum da evet mührünü vurarak Türklüğün geleceğine, Cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkmış ve bin yıllık birlik ve beraberliğimizin korunmasına katkı sunarak, Tercihini Birlik ve Beraberlikten Yana Kullanmıştır. Kısa bir süre Anayasamızın değiştirilmesi dahi teklif edilemez ilk dört maddesi dahil tüm siyasi partilerin öyle veya böyle değiştirilmesiyle ilgili çalışmaları Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin sert ve geçilmez duruşuyla yok edilerek yerine milli ve üniter yapımızı koruyan bir çalışma meclisimizden geçerek yegâne karar merci olan halkımızın kararına, onayına sunularak kabul edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Anayasasının kaderini,  terör örgütleri uzantıları ve işbirlikçileri değil, Vatanını ve Milletini seven kadroların çalışmaları sonunda ve halkımızın tercihiyle tamamlanmış oldu.

Avrupalı Ülkücüler, tüm engellemelere rağmen Sandığa giderek oyunu bozmuştur

Avrupa Türklüğü bu halk oylamasında sandığa giderek demokrasi ve vatandaşlık görevini yerine getirerek bir tercihte bulunmuştur. Hiç kimse vatandaşlarımızın tercihini sorgulama hakkına sahip değildir. Avrupalı siyasetçilerin vatandaşlarımızın tercihine şaşı bakışı, kuşkulu, samimiyetsiz ve önyargılı duruşu her açıdan ibretlik, her anlamda ikiyüzlülüktür. Kimi siyasetçilerin, kronik ve katılaşmış Türkiye karşıtı tavırları kabul edilemez noktayı çoktan geçmiştir. Terör örgütlerine kucak açan, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünü göz ardı ederek ülkemizi karalayan, demokrasi ve özgürlük alanında vatandaşlarımıza vereceği bir şey yoktur. Avrupalı Ülkücülerin, tüm engellemelere rağmen bu seçimde de sandıklara yoğun ilgi göstermesi takdire şayandır. Türk Federasyon yöneticilerini kritik dönemde gösterdikleri hassasiyetten dolayı tebrik ediyor, vatandaşlarımızın yoğun bir katılımla sandığa giderek görevini yerine getirmesinden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek katılımcılardan gelen sorulara da ayrıca cevap verdi.