• Deutsch
  • Türkçe

ATK Genel Başkan Cemal Çetin, Taziyeleri Kabul Etti


MHP MYK üyesi Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin’in vefat eden Babası Ahmet Çetin nedeniyle Avrupa Türklüğünün temsilerinden oluşan bir kalabalığı ATK Genel Merkezinde kabul etti.

Taziyeye başta Türk Federasyon Genel Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere bölge ve dernek başkan ve yöneticilerinden oluşan çok sayıda isim geldi.

Taziye için Genel Merkeze gelen Türk Federasyon Genel Başkanları, Genel Başkanımız Sayın Cemal Çetin’e başsağlığı dileklerini ileterek, “bu gün genel başkanımızın acısını paylaşmaya geldik” dediler.

Gün boyu kuranı kerim okunan taziye salonu akşam saatlerine kadar taziye için gelenleri konuk ederken, Genel Başkan ve Almanya Türk Federasyon yöneticileri konukları ile yakından ilgilendi.

 

Ülkücüler Genel Merkeze akın Ettiler

Frankfurt’ta bulunan Avrupa Türk Konfederasyon Genel Merkezi ülkücülerin taziye akınına uğradı. Vefatıyla Avrupa Türklüğü arasında derin üzüntü yaratan Genel Başkanımızın babası Ahmet Çetin’in uzun yıllar almanya'da çalışmıştı. Genel Merkez salonunda oluşturulan taziye odası iki gün boyunca doldu taştı. Kuran seslerinin yükseldiği taziye çadırında Genel Başkanımız Sayın Cemal Çetin, gelen ülküdaşlarının taziyelerini kabul etti. Avrupalı Ülkücülerin zirvesini Frankfurt Genel Merkezimizde buluşturan taziye salonunda bulunan ziyaretçiler arasında Avrupa Türk Konfederasyon Genel İdare Kurulu, Türk Federasyon Genel Başkanları ve yöneticileri, bölge başkanları ve teşkilat başkanları yanı sıra ülkücü hareketin önemli simaları bulundu.

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, taziye için gelen isimleri tek tek karşılayarak uğurladı.

Galeri