• Deutsch
  • Türkçe

ATF KRV1. Bölge Düren’de Bayrak yarışı


Almanya Türk Federasyonumuzun KRV1 Bölge başkanlığımıza bağlı faaliyetlerini sürdüren Düren derneğimiz 4. olağan kongresini gerçekleştirdi.

Divan başkanlığı bölge başkan yardımcılarından Sayın Müjdat Orhan ve katipliklerini Bonn teşkilatımızın başkanı Kadir Bayraktar ve Aachen derneğimizin başkanı Sayın Nuri Koçak’tan oluştu.

Divanın teşekkülünden sonra gündem tek tek ele alındı. Genel kurulda okunan faaliyet ve muhasebe raporları yanı sıra denetleme raporları da üyelerin onayına sunuldu. Raporların oy birliğiyle kabul edilmesi sonrası Teşkilatımızı sevk ve idare edecek yeni yönetim kurulu ve başkanının seçimi yapıldı Düren derneğimizi önümüzdeki dönem Sayın Dellal başkanın başkanlığında oluşturulan yöneticilerin yönetmesi oy birliğiyle karar verildi. Mevcut başkanımız Sayın Mükremin Büyükuysalın bayrağa sarılı Kuran-ı Kerimi öperek yeni başkana teslim etmesi duygulu anlara sahne oldu.

Bölge Başkanımız Sayın Tansel Çiftçi beyin kapanış konuşmasıyla kongre tamamlanmış oldu ve hatıra fotoğrafı çekilerek yeni seçilen yöneticileri tebrik etti.

Düren Teşkilatımıza ve Ülküdaşlarımıza hayırlar getirsin.

 

Galeri