• Deutsch
  • Türkçe

ATF Genel Merkezinde Bayramlaşma


Kurban Bayramı 2019 vesilesiyle Almanya Türk Federasyon'umuzun Genel Merkezi'nde gülküdaşlarımızın yoğun katılımıyla geleneksel bayramlaşma programı gerçekleşti.

Genel Başkan yardımcımız Sayın Sedat Kart beyin kısa bir konuşması sonrası teker teker tokalaşarak karşılıklı iyi dilekler dilenerek bayramlaşma gerçekleştirildi. Bayramlaşma sonrası hatıra fotografı çekildi. Almanya Türk Federasyon camiası olarak, bu mübarek Kurban Bayramı’nın hatırına; milletimize yönelik kurulan tuzakların, oynanan oyunların, gizli gündemlerin, dünya’da süren savaşların, terörün, zulümün, akan kan ve göz yaşlarının sona ermesini ve yerine sevgi, kardeşlik ve adaletin hakim olması dileğiyle Kurban Bayramı’nızı tebrik eder, Avrupa Türklüğü başta olmak üzere Büyük Türk Milleti ve İslam alemine  hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.

Almanya Türk Federasyonu üzerinden verilen kurban vekaletleri Türkiye’de Şehit Aileleri başta olmak üzere Turan coğrafyasındaki kardeşlerimize kurbanlarınızı ulaştırmanın sevincini bir kere daha yaşamış bulunmaktayız.

 

 

 

 

Galeri