• Deutsch
  • Türkçe

ATF Genel İdare Kurulu Toplantısı ve İftar Programı


Almanya Türk Federasyon Genel İdare Kurulu mübarek ramazan ayında toplandı. Almanya Türk Federasyonumuzun yeni hizmet binasında gerçekleşen GİK toplantısı ve akabinde ki İftar programına katılan Avrupa Türk Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin başta olmak üzere Almanya Türk Federasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, ATF Başkanlık Divanı üyelerinden Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sedat Kart, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Saygaz, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Güney, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Erdoğan Aktaş, Genel Sekreter Fatih Oğuz, Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Yusuf Zorluoğlu, NRW birinci Bölge Başkanı Sayın Tansel Çiftci, üçüncü Bölge Başkanı Sayın Adnan Altıntaş, BW1. Bölge başkanı Sayın Mustafa Tok, 2. Bölge Başkanı Sayın Yasin Erbaş, üçüncü Bölge Başkanı Sayın Mehmet Güngör, HS1 Bölge Başkanı Sayın Zihni Tosun, HS2 Bölge başkanı Sayın Sami Kavak, BV1 Başkanı Sayın Kudret Yılmaz, BV2 Bölge Başkanı Sayın Erhan Daşcı Almanya Türk Federasyonumuzun Genel İdare Kurulu üyeleri, dernek başkanları ve vatandaşlar ailece katıldı. Ayrıca Almanya Türk Federasyonumuzun kültür sanat ekibinin bir birinden kıymetli sanatçıları İftar programımıza katılmıştırlar.

Toplantı Kuranı Kerim tilaveti ve ardından topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Toplantımızın sunuşu ATF Genel Sekreteri Sayın Fatih Oğuz yaptı. Son GİK toplantısından bu güne kadar yapılan faaliyetleri ana başlık olarak takdim eden Genel Sekreter Fatih Oğuz, açılış konuşmasını yapmak üzere ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’u kürsüye davet etti. Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, misafirleri selamlayarak, Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin’i kürsüye davet etti. ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin yapmış olduğu kısa ve öz konuşmasında Avrupa Türklüğünün, Türkiye’nin ve Türk Dünya’sının gündemindeki konularına değindi. Genel Başkan Cemal Çetin; “Onbir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına erişmenin huzuru içerisindeyiz. Ancak başta anavatanımız Türkiye olmak üzere, Türk Dünyası ve İslam dünyasında yaşanan terör olayları, kargaşalar, maalesef tüm insanlığın huzurunu tehdit etmektedir. Mübarek Ramazan ayının Avrupa Türklüğü, Türkiye, Türk Dünyası ve islam âlemi için hayırlar getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Kısa bir süre sonra İzin mevsimi başlayacak milyonlarca ülküdaşımız, her yıl olduğu gibi bu sene de çoğunluğu izinlerini anavatanımız Türkiye’mizde geçirecek eş, dost, akraba ziyaretleri plan dahilinde tek tek gerçekleşecek. Bu vesileyle Vatandaşlarımıza Hayırlı Yolculuklar diliyor, sağ ve salimen tekrar kavuşma diliyorum. Yolunuz Açık olsun Rabbim kaza ve beladan korusun” dedi.

ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’u toplantıya katılan GİK üyelerine söz vererek dilek ve temennilerin yanı sıra sormak istedikleri sorular için fırsat verdi. Gelen soruları ayrıntılı bir şekilde cevaplayan Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, iftar saatinin yaklaşmasına kısa bir süre kala sözlerini tamamladı.

Topluca İftar Açıldı

Turkuaz Salonunda iftar için gelen misafirlere iftar öncesi kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, ATK Genel Başkanımıza ATF İftar programına katılımından dolayı teşekkür ederek, misafirlere Hoş Geldiniz dedi. Mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaştığımız bu günlerde birlikte iftarımızı açacak olmaktan dolayı cenabı Allah’a hamd ediyoruz. Bu mübarek ayın Türk ve İslam âlemine hayırlar getirmesini, Müslüman soydaşlarımızın bulunduğu coğrafyalarda yoksulluğun, terörün, savaşın sona ermesi ve huzurun, barışın hâkim olmasına vesile olmasını diliyorum” dedi. Ney dinletisi eşliğinde topluca iftar açıldı, sohbetler sahura kadar devam etti.

ATF BASİN

Galeri