• Deutsch
  • Türkçe

ATF Duisburg’da Çanakkale Ruhunu Canlandırdı


KRV 2. Bölge Başkanları Duisburg’da “Çanakkale Ruhu Canlanıyor” adı altında Gençlik şöleni düzenledi. Gençlik Kollarının hazırladığı programa Genel Sekreterimiz Fatih Oğuz katılım sağladı.
 
KRV 2. Bölge Başkanı Ahmet Şahin’in hazır bulunduğu etkinliğe Genel İdare Kurulu üyelerimizin, çevre dernek başkanlarımızın  ve ailelerin yoğun katılımı oldu.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Krefeld Türk Kültür Ocağı din görevlisi Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından yapmış olduğu dua ile başta şehitlerimiz olmak üzere vefat edenler rahmetle anıldı.
 
Katılımcılara hitap eden Bölge Başkanı teşriflerinden dolayı teşekkürlerini sunarken, etkinliğinin önemine binaen açılış konuşması yaptı.
 
KRV 2. Bölgeye bağlı derneklerimizin mensup gençlerimiz şarkı, türkü, marş ve şiir sunumunda bulundular.
 
Duisburg Rheinhausen Gençlik Kollarının “Çanakkale Tiyatro Grubu”, Dinslaken Ülkü Ocağı’nın “Dokuz Işık” gösterisi, Krefeld Türk Kültür Ocağı’nın “Koro çalışması” beğeni ile izlendi.
 
Krefeld derneğimizden Yaren kızımızın “Bayrak şiiri” ve yine Krefeld derneğimizden Almıla kızımızın “İstiklal Marşı”mızı okumaları gönüldaşlarımız tarafından büyük bir coşku ile karşılandı.
 
KRV 2. Bölge Gençlik Kolları tarafından ayrıca Ülkücü Şehidimiz Fırat Çakıroğlu ve Çanakkale Şehitlerimiz için ayrı bir köşe hazırlandı. Ülkücü Şehidimiz Fırat Çakıroğlu için yazılan mektuplar panoya asılarak paylaşıldı.
 
Etkinlikte konuşma yapan Genel Sekreterimiz, İstiklal Marşımızın kabulünün 94. Yıldönümü nedeniyle İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığımızı yapan merhum Ali Metin Tokdemir’in geçen günlerde vefat eden babası Muhlis Tokdemir babamızı rahmetle anarak söze başladı.
 
Çanakkale Savaşını oluşturan sebeblere ve sonucuna, dünyadaki gelişmelere, Ülkemizin içinde bulunduğu ahvala, Ülkemizi yönetenlerin utanç tablosuna, Ülkücü Gençliğin asli vazifelerine, 25. Dönem Milletvekilliği nedeniyle Almanya’da yapılacak seçimlere ve Türk toplumunun birliğine ilişkin konuları konuşmasında yer verdi.
 
Almanya Türk Federasyon Kültür-Sanat kervanı sanatçısı Nejla Çakmakçı ve Emin Demir marşlarla, şarkılarla, türkülerle ve destanlarımızla salondaki atmosferi coşku seline dönüştürdüler.
 
Program sonunda gönüldaşlarımıza Çanakkale ‘de savaşan askerlerimizin yemeği olarak bilinen üzüm hoşafı dağıtıldı.
 
 
ATF Basın

Galeri