• Deutsch
  • Türkçe

ATF BW1. Bölgemizin Gençlik Kampı Sona Erdi


Almanya Türk Federasyon Baden-Württemberg 1. Bölgemizin Gençlik Kampı Sona Erdi

birinci Bölge Başkanlığı'mızın organize ettiği Cevdet Karakaş Yatılı Eğitim Kampı 31 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında Baden-Württemberg eyaletinde AmBartholomä şehrinde, yaşları 12-18 yaş arasında değişen 60 gencin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin Pazar günü gençlik kampına Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Sayın Nihat Güney ve BW1. Bölge Başkanımız Sayın Mustafa Tok eşliğinde katıldı. Pazar günü etkinliğe Türk Federasyon, GIK üyeleri teşkilat başkanları ve yöneticileri katıldı. Etkinlik Kuran-ı Kerim tilaveti ve ardından okunan İstiklal Marşı’mızla başladı.

MHP MYK Üyesi ve Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sn. Cemal Çetin kampın ikinci akşamı gençlerle "Avrupa'da Türk Gençliği: üzerine konuşmasını gerçekleştirerek gençlerden gelen sorularla sohbetine devam etmiştir.

Ayrıca kampı ziyaret gelen Dünya Boks Şampiyonu Fırat Arslan, Dünya Kickboks Şampiyonu Gökhan Arslan gençlerin ricasını kırmayarak gösteri maçı düzenlemişlerdir.

Kamp süresince; Turgut Yılmaz ile "Türk Tarihi", Mustafa Göğüş ile " Başarıya Giden Yol", Ali Şeker ile "Türkiyemizi Tanıyalım", Sinan Erkin ile "Sağlıklı Türk Genci", Osman Aksu ile "İslam'da Gençlik", İlknur Karacaoğlu ile "Ders Çalışma Metodları", Esma ve Deniz Namlı ile "Almanya Okul Sistemi", Ahmet Ceylan ile "Anadil Türkçe" ve Birsen Koç ile "Meslek Eğitimi" konuları ile ders programları yapılmıştır.

Ders saatlerinin dışında sinema, kamp ateşi, çiğ köfte ile sıra gecesi, yöresel oyunlar, masatopu oyunu, futbol müsabakaları, jimnastik hareketleri ve çeşitli yarışmalar ile sosyal etkinlikler düzenlenmiştir.

Kampa ismi verilen Ülkücü Şehit Cevdet Karakaş'ın kardeşi Uğur Karakaş ve ismini taşıyan yeğeni Cevdet Karakaş kampın kapanış törenine katılarak gençlerle duygularını paylaştı.

Katılım belgelerinin takdimi esnasında kısa bir konuşma yapan Bölge Başkanı Sayın Mustafa Tok, Gençlere başarılar dilerken emeği geçen tüm ülküdaşlarımıza teşekkür etti. Bölge Başkanı Sayın Mustafa Tok, “ #BizBüyükBirAileyiz sloganımızın mimarları olan bölge yöneticilerimize ve özellikle de Bölge Sekreterimiz Sayın Mehmet Topcuoğlu başta olmak üzere, Bölge Başkan Yardımcıları Salih Şahin, Türker Altun,  Bölge Muhasibi Turgay Muzak, Bölge Gençlik Kolları Başkanı Halil Yüksel, İcra Kurulu Üyesi Gökhan Negis ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. ve kamp hatıralarının gençlere verilmesinin ardından kamp sona ermiştir.

ATF BASIN

Galeri