• Deutsch
  • Türkçe

ATF Bölge Yöneticileri Toplantısı


Almanya Türk Federasyon (ATF) Bölgelerimizin Başkan ve yöneticileriyle bir araya geldi.

Toplantı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve topluca okunan İstiklal Marşı’mız sonrası Almanya Türk Federasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol yapmış oldukları açılış konuşmasında toplantının gündemini açıkladı toplantınının birinci bölümünde Bölge Başkanlarımıza söz vererek kendi bölgelerindeki planlanan faaliyetler ve karşılaştıkları sıkıntıların dile getirilmesi için tüm bölge başkanlarına söz verdi.

Bölge başkanlarımız konuşmalarında kısa vadeli plana bağlanmış programları bir bir dile getirerek bölge ve bölgelere bağlı faaliyet gösteren derneklerin karşılaştıkları sıkıntıları aktararak çözüm üzerine görüş bildirdiler.

Toplantının ikinci bölümde Almanya Türk Federasyon birimleri kendi birimleriyle alakalı çalışmaları katılımcılara aktardı.

Son bölümde Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, Almanya ve derneklerimizin gündemini değerlendirdiği toplantıdaki konuşmasında, derneklerimizin eğitime önem vermesi gerektiğini vurguladı.

Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, “Derneklerimiz Avrupa Türklüğünü ilgilendiren konularda fikirler üreterek, programlar geliştirerek, önceliklerine göre ele almalıdırlar. Derneklerimizin hangi badireler atlatarak bu günlere geldiğine şahitlik yapan içimizde bir sürü ülküdaşımız mevcuttur. Tüm bu sıkıntıları samimiyetle görev yapan fedakar ülküdaşlarımızın basiretli duruşlarıyla Allaha şükür atlattık. Liderine ve teşkilatına bağlı basiret abidesi sorumluluklarının bilincindeki başkan ve yönetici olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Geçen bu süreç gibi yine görev almış kıymetli başkan ve yönetici ülküdaşlarımızla, mazeret üretmeden gereğini yapmalarıdır. Derneklerimiz toplumu kucaklayacak, toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek geniş tabanlı faaliyet yapmaları gerekmektedir. Türk Federasyonumuzun aksiyoner ruhuna uygun faaliyet alanındaki vatandaşlarımızı birleştiren geniş katılım sağlanabilecek etkinliklere önem vermelerini istiyorum.Derneklerimiz ve Bölgelerimizin karşılaştıkları problemleri biliyoruz burada bölge başkanlarımız tekrar bu sıkıntıları paylaştı. Karşılaştığımız tüm bu sıkıntıları yeni sorunlar çıkartmayacak bir şekilde ele alarak ortadan kaldırmanın yoluna bakacağız.

Kıymetli Ülküdaşlarımız, Camiamızın kurumsallaştırılması konusunda çok önemli çalışmalar yaptığımızı sizinle bir kez daha paylaşmak isterim. Hedeflerde, planlamada, uygulamalarda daha çok profesyonel hareket etme konusunda son derece önemli çalışmalar yaptık biraz önce söz alan ATF Başkanlık Divanındaki ülküdaşlarım kendi birimleriyle alakalı sunumlar gerçekleştirdi. Her biri kendi alanlarıyla alakalı kısa ve orta vadeli planlamalarımızı sizlerle paylaştı. Sizlerin de onayına sunarak aldığımız bu kararları bir plan dahilinde 2020 yılında aksiyona dönüştüreceğiz. Camiamız içerisinde bulunan Başkan, yönetici ve her ülkücü, üzerine düşen görevini layıkıyla ve sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getireceğine inandığımı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Toplantımıza gösterdiğiniz ilgi ve sergilediğiniz sorumluluk anlayışı içerisinde bugün genişletilmiş Bölge Başkanları toplantısını onurlandırmanızdan dolayı hepinize bir kez daha en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum Bu toplantımızın Avrupa Türklüğüne, Federasyonumuza ve de canımızdan aziz bildiğimiz teşkilatlarımıza hayırlı ve yararlı sonuçlar getirmesini diliyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Galeri