• Deutsch
  • Türkçe

ATF Bölge Başkanları Telekonferansla Toplandı


Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol başkanlığında, Başkanlık divanı ve Bölge başkanları ile telekonferans yöntemiyle toplandı. 

ATF Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol telekonferans yoluyla Bölge başkanları ile yaptığı toplantıda Covid-19 sürecinde bölge başkanlıklarının ve derneklerin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol derneklerimizin topluma açık faaliyetlerinin vatandaşlarımızın günlük hayatına dokunan başarılı çalışmalarının önemli olduğunu vurguladı. Kovid-19 hastalığı sürecinde kaldırılan ve kademeli olarak alınan tedbirlerle normalleşme çalışmalarımızın sağlıklı bir şekilde hedefe ulaşmasında dernek başkanlarımıza çok büyük görevler düştüğünün altını çizdi. Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, dernek lokalleri, camilerimiz yani topluma kısıtlı da olsa açık alanların temizliğinin ve dezenfeksiyonunun aksatılmadan yapılması uyarısında bulundu.

Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, “Türk Federasyon başkanlık divanı ve Bölge başkanlıklarımızın işbirliği içinde çalışmalarını sürdürerek, kontrollü normalleşme sürecini başarılı bir şekilde yönetmeliyiz. Derneklerimizin rutin temizliğinin yürütülmesi hususunda daha fazla hassasiyet göstermeliyiz. Derneklerimizde maske kullanımı konusunda önce kendimiz olmak üzere üyelerimizin uymasını sağlamalıyız. Derneklerimizin bu zorlu süreçteki çalışmalarına üyeleriyle olan dayanışmasındaki başarıyı takdirle karşılıyorum.

Birlik ve beraberliğimizin önemi, içinde bulunduğumuz bu kriz döneminde çok daha iyi görmekteyiz, birlik ve beraberlik içinde yapılan çalışmalarımız dün olduğu gibi bu gün de içinde bulunduğumuz sıkıntılı süreçte de teşkilatlarımızın hemen her alanda kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyede olduğunu ispatlamıştır”dedi.

Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, camia olarak elbirliğiyle yetkili makamların önerileri doğrultusunda en geniş koruma tedbirleriyle Covid 19 Salgınını atlatacağımızı, bu sürecin derneklerimiz açısından kontrollü normalleşmeye başta bölge başkanlarımız olmak üzere teşkilat başkanlarımızla koordineli olarak sürdürülmesi gerektiğinin önemine vurgu yaptı.

Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, tüm teşkilatlarımızın bütün önlemlerini alarak bu süreci Türk Federasyon olarak maddi ve manevi olarak olabilecek en az hasarla atlatabilme adına üzerinde düşeni yapacağına olan inancını yeniledi.

Genel Başkan Sayın Şentürk Doğruyol, "En önemli sorumluluğumuz kendimizi korumak için önce birbirimizi korumak. Kendimizi koruduktan sonra çevremizi ve toplumu koruma yönündeki sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundayız. Bizler öncelikle sosyal mesafelerimizi koruyarak risk altında, bulunan kronik hasta vatandaşlarımıza yönelik ek koruma önlemlerine de ayrıca dikkat etmeliyiz. 

Bölge başkanları toplantısını bu sefer telekonferans sistemiyle gerçekleştirdik. Korona virüsle mücadelede derneklerimizin durumları ve üyelerimiz için yapılan ve yapılabilecek çalışmaları değerlendirdik. En kısa sürede yüz yüze toplantılarımızı gerçekleştirme ümidi ile bugünleri de atlatacağız inşallah" dedi.