• Deutsch
  • Türkçe

Alparslan Türkeş Aschaffenburg’ta Anıldı


Almanya Türk Federasyon Hessen 1. Bölge Aschaffenburg Ülkü Ocağımızın üyeleri ailece kahvaltı etkinliğinde buluşarak Merhum Alparslan Türkeş’i andı.
 
Teşkilatımızı üyeleriyle birlikte her pazar düzenli olarak bir araya gelerek ailece kahvaltı yapıyorlar. Bu hafta Pazar günü yapılan geleneksel kahvaltı programında Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i anarak Hayatı ve fikirleri Sinevizyon eşliğinde misafirlere aktarıldı.
Dernek başkanımız Serkan Sarı yapmış olduğu açılış konuşmasında, “biraz sonra arkadaşlarımızın özenle hazırladıkları sunumlar olacaktır. Ülküdaşlarımızdan can kulağıyla konuşmacılarımızı takip etmelerini, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kutlu mücadelesi, çileli bir ömürü, sürgünler, sevinçler ve üzüntülerle dolu hayatının bir bölümü aktarılacaktır. Hepinize ayrıca teşekkür ediyorum katılımlarınızdan dolayı” diyerek açılış konuşması sonrası derneğimizin sekreter Sayın Oğuzhan Alibaş günün anlamına dair sunumu olmuştur. 
 
Sayın Alibaş, “Bizler var oldukça, bu kutlu ocağın dumanı tüttükçe onu anmaya ve anlatmaya devam edeceğiz. O büyük bir lider, o aynı zamanda bir eşsiz bir dava adamı idi, sadece Türkiye değil dünya coğrafyasındaki bütün Türklerin sıkıntılarıyla hemhal olmuş, onlarla üzülmüş onlarla sevinmiştir. Türk milliyetçiliğini İslam ahlak ve fazileti çerçevesinde benimsemiş, inancını dava ile perçinlemiştir. Başbuğumuzun en büyük hizmeti devletine ve milletine bağlı yerli ve milli vasıflarla yetiştirilmiş ülkücü gençliktir. Yani burada bulunan sizler gibi milyonlarca Türk gençliğidir" dedi.
 
Adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kahramanlık abidesi olan Başbuğumuzun vefatının 21. yılı yapılan dualarla son buldu.
 
ATF BASIN