• Deutsch
  • Türkçe

Almanya Türk Federasyon GİK Toplantısını Gerçekleştirdi


Almanya Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu (ATF) Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı yapıldı. Toplantı Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin’in iştirakiyle, başlayan GİK toplantısı, iki bölümden oluştu. Birinci bölümde Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, GİK üyelerine hitap ederek, Avrupa Türklüğünün gündemini değerlendirdi.

Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Avrupa ve Türkiye gündemini değerlendirerek, Türkiye’de yaptığı temaslarla alakalı bilgi aktardı. Teşkilatlarımızın birlik ve beraberliğinin her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Genel Başkan Cemal Çetin, Türkiye’de yaşanan siyasi süreç hakkında önemli bilgi aktardı.

İkinci Bölümde Almanya Türk Federasyon Birim sorumluları ve faaliyet alanları ile alakalı sunum gerçekleştirdi.

Birim sorumlularının sunumu sonrası GİK üyelerimize söz verildi. Genel idare kurulu ülküdaşlarımızdan gelen soruları yanıtlayan Türk Federasyon Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol ayrıca son GİK toplantısından bu güne kadar önemli konuların kısa bir değerlendirmesini yaptı. Genel Başkanımızın yapmış olduğu değerlendirme sonrasıtoplantı tamamlandı.

Galeri