• Deutsch
  • Türkçe

Wangen Türk Kültür ve Spor derneğimizin 34. Olağan Kongresi


Almanya Türk Federasyon Baden Württemberg 2. Bölge, Wangen Türk Kültür ve Spor derneğimizin 34.  Olağan kongresi gerçekleşti.

Kongre’ye Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sedat Kart Bölge Başkanımız Sayın  Yasin Erbaş ve bölge yöneticileri, Genel İdare Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldılar. Kongre Kur'an-ı Kerim tilaveti ve topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı. Wangen Türk Kültür ve Spor derneğimizin  34. Olağan kongresini yönetmek için teklif edilen Divan heyeti Sayın Ümit Gökhan, Sayın İsa Göçer ve Sayın Ragip Lapcın’ın seçilmesiyle oluşturuldu.

33. Dönem Teşkilat Başkanı Sayın Turgay Çankaya’nın açılış konuşmasından sonra 34. Dönem Olağan kongre divan heyeti, gündemde bulunan maddelerin icrasına başladı. Faaliyet, Muhasebe raporları okumasının ardından, Denetleme kurulu raporu okundu. Genel kurula ibra edilen raporlar, Divan heyeti tarafından ibrası için hazır bulunan üyelerin oyuna sunuldu. Sunulan raporlar üyelerin el kaldırmak suretiyle tasdiki sonucu kabul edildi.

Yeni Faaliyet döneminin Başkan ve yönetim kurulları için seçimler yapıldı.34 .Dönem Başkanlığı için Sayın Necmettin Bayram Kılıç, derneğimizin üyeleri tarafından 34. faaliyet dönem için başkanlık için divan’a teklif edildi. Genel Kurulun onayına sunulan Başkanlık teklifi oy birliği ile kabul edildi. Sırasıyla Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin kurullarının seçimi gerçekleşti ve sonrasında yeni dönem için başkanlığa seçilen Sayın Necmettin Bayram Kılıç’a divan söz vererek üyelere teşekkür ettiği konuşmasını gerçekleştirdi.

Divan heyeti kapanış konuşması için ATF Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sedat Kart’ı üyelere hitap etmek üzere kürsüye davet etti.

Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sedat Kart, seçilen dernek başkanına ve yönetim kuruluna başarılar diledi. Konuşmasında Almanya ve Türkiye gündemini değerlendiren Genel Başkan yardımcımız, “İstişare ve Kongrelerin önemine vurgu yaptı. Teşkilatımızın istişare ve kongrelersin Bölgemize Wangen derneğimize ve Avrupa Türklüğüne hayırlı olmasını diliyorum. Burada yine birlik ve beraberlik içeresinde, demokrasi kültürümüze uyarak kongremizi tamamlamış bulunmaktayız” dedi.

Galeri