• Deutsch
  • Türkçe

Türk Federasyon Kurban Kampanyası


Avrupa Türk Konfederasyon bağlı faaliyet gösteren “TÜRK FEDERASYON”lar tarafından “Kurban Bağışı” kapsamında toplanan kurbanlar, Türkiye ve Türk Dünyası genelinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Ülkü Ocakları ve Avrupa Türklüğü

Bu yılki Kurban kampanyamızın ağırlıklı Türkiye olmak üzere, Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Özbekistan, Kırım, Doğu Türkistan, Makedonya olarak Avrupa Türk Konfederasyon olarak tespit edilmiştir. Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin'in katılımıyla, Ülkü Ocakları ile birlikte Türkiye’de Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Hatay, Adıyaman, Şanlıurfa, Kayseri, Ankara, Van Erciş Ulupamir’de zulümden ve baskıdan dolayı yaşadıkları toprakları terk etmek zorunda kalan Anadolu'ya gelmiş olan Suriye ve Irak Türkmenleri ve Doğu Türkistanlı soydaşlarımız için de kurban keserek bayram sevinçlerine ortak olan Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin’in yapmış olduğu açıklaması şöyle:

Avrupa Türk Konfederasyon 2018 Kurban bağış Kampanyasına Türk Federasyonlar ve derneklerimiz aracılığıyla mensuplarımız ve Avrupa Türklüğü tarafından verilen kurbanlar; Türkiye (Şehit aileleri, Irak Türkmenleri, Suriye Türkmenleri, Doğu Türkistan, Özbek, Kırgız ve Nogay Türkleri) Şanlıurfa, Kilis, Gaziantep, Hatay, Van-Ulupamir, Ankara, Kayseri’de olmak üyere Türk dünyasının muhtelif bölgelerinde, Türk Federasyonlardan görevli Ülküdaşlarımızın katılımıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. Avrupa Türk Konfederasyonumuza vekalet yolu ile Kurban bağışı yapan Avrupa Türklüğüne, tüm ülküdaşlarımıza, Kurban kesim bölgelerinde görev yapan görevlilerimize teşekkür ederim. Allah razı olsun. Rabbim kesilen Kurbanları kabul etsin” dedi.

 

Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, Şanlıurfa’daki kesimlere refakat ederek kesimlere nezaret etmiştir. Genel Başkan Doğruyol, “Kurban ibadetinin bir diğer yönü sosyal sorumluluk yani paylaşmaktır.  ATF’a vekalet yoluyla verilen tüm kurbanlar ihtiyaç sahiplerine paylaştırılmıştır. Paylaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olan Kurban kampanyamızın Şanlıurfa’daki bölümüne bizzat iştirak etmiş bulunmaktayım. Avrupa Türklüğünün ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle dayanışmanın güzel örneklerinden biri olan bu kurban kampanyamız, çok özel bir sosyal sorumluluk olarak görmek gerekir. Vekaletini Türk Federasyona veren kardeşlerimizin selamlarını ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kampanyamıza destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

ATF BASIN

 

Galeri