• Deutsch
  • Türkçe

RV2 Bölge Malazgirt Türk kültür Ocağı 1 Olağan Kongresi tamamlandı


Türk Federasyon Kuzey Ren Vestfalya ikinci Bölge Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Malazgirt Türk kültür Ocağı. 1. Bölge Başkanımız Sayın Ahmet Şahin ve Bölge yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Kongre Kuranı kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kongreyi yönetmek üzere seçilen Divan heyeti Sayın Mustafa Güç, Sayın Cemalettin Elçi ve Krefeld dernek başkanı Sayın Hakan Şimşek’ten oluştu. Divan üyeleri yerlerini alarak ilk sözü başkan Alparslan Karabulut’a verdi. Başkan Karabulut, “kurulduğu günden bu güne başkanlığını gurur duyarak üstlendiğim derneğimizin nihayet kongresini yapmak üzere burada bulunuyoruz. Kıymetli desteklerini esirgemeyen aziz dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben ve yönetici arkadaşlarım, göreve geldiğimiz günden beli amacımız şehrimizde  yaşayan Türk insanına hizmeti kendimize şiar edindik ve çalışmalarımız hep bu noktada oldu. Bu süreçte bizlerden destek ve yardımlarını esirgemeyen yönetici arkadaşlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Faaliyet ve Muhasebe raporlarının okunup yönetimin aklanmasından sonra yeni dönem için Başkanlık teklifine tekrardan kurucu başkanı Sayın Alparslan Karabulut teklif edildi üyelerin oy birliğiyle tekrar bir dönem daha başkanlığa seçildi.

Galeri