• Deutsch
  • Türkçe

Rıfat Paça Kardeşimiz Nurtingenden Ebediyete Uğurlandı


Önceki gün çok sevdiği Anavatanımız Türkiye'de yapmış olduğu Sılayı Rahim sonrası Almanya’ya dönmek üzere yola çıkan Nurtingen Ülkü Ocağımızın mensubu araştırmacı yazar Ülküdaşımız, Rıfat Paça Avusturya’da vefat etmiştir.

 

Almanya Türk Federasyonumuzun yılmaz savunucularından olan araştırmacı, yazar genç kardeşimiz Sayın Rıfat Paça, ülkücü medyanın çoğunda yazılar yazarak mensubu olduğu Milliyetçi Hareketin başarısı için var gücüyle mücadele etmiştir. 14 yaşında geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olarak hayatını devam ettirmiş olan Ülküdaşımız Rıfat Paça, son olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ederek Avrupa Türklüğünün selamını iletmiş ve Lider Devlet Bahçeli’nin hayır dualarını almıştı.

 

Ömrünün Baharında Aramızdan Ayrıldı

Rıfat Paça ülküdaşımızın cenaze namazı, Mensubu olmakla gurur duyduğu Almanya Türk Federasyon birinci Bölge Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Nurtingen Ülkü Ocağımızın camisinde kılınan cenaze namazıyla ülküdaşlarına veda etti. Çok sayıda Ülküdaşlarımızın iştirak ettiği cenaze namazı sonrası dualar eşliğinde Ömrünün baharında aramızdan ayrılan merhum Ülküdaşımız Rıfat Paça, memleketi Gümüşhane'nin Şiran ilçesi Konaklı köyüne uğurlandı. Gümüşhane Şiran ilçesi Konaklı köyünde toprağa verilecek olan Ülküdaşımıza Allah gani gani rahmet etsin, mekanı cennet olsun. Çok iyi bir Ülkütaş’tı, çok iyi bir insandı, çok iyi bir Avrupa Türküydü. Çalışkan ve enerji doluydu. Mensubu olduğu Ülkücü camiaya hizmet yolunda yol arkadaşlığımız oldu. Vefatından üzüntü duyuyor, ailesine sabırlar diliyoruz. Mekanı Cennet olsun başımız sağ olsun.