• Deutsch
  • Türkçe

Kadir Gecesi Özel Canlı Yayın


Avrupa Türklüğü Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilmesi nedeniyle Türk Federasyon mensupları, hazırlanan Kadir Gecesi özel programıyla 19.05.2020 gününde sanal birliktelikle evlerinde ibadet ve dua ederek geçirecek.

Almanya Türk Federasyon (ATF) din görevlilerinden sorumlu Genel Sekreter yardımcımız Sayın Yusuf Zorluoğlu’u yapmış olduğu açıklamada, “Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece'yi bu yıl Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara vermiş olmamızdan dolayı maalesef farklı bir şekilde geçireceğiz. Türk Federasyon olarak #RamazandaEvdeyiz #uzaklardaDeğilGönüllerdeyiz etiketiyle Ramazan ayı boyunca sürdürdüğümüz faaliyetimizi, Kadir gecemizde özel bir programla hocalarımızla teknolojinin getirdiği imkanlarla Evlerinize misafir olarak topluca eda edeceğiz. 

Almanya Türk federasyonumuzun Facebook sosyal medya hesabından yapılacak 19.05.2020 gününde Saat 18:00’da canlı yayın ile birlikte olacağız.

Frankfurt hacı Bayram Camimizden ikindi namazının ardından yapılacak olan canlı yayınımızda Sayın Mehmet Badanur, Sayın Ahmet Varol hocalarımızın yanı sıra ATF denetleme kurulu üyemiz Erlenbach dernek başkanımız Sayın İbrahim Kurt bizlerle birlikte olacaktır. 

Kadir Gecesinin Önemi

Allah'ın sonsuz hikmet ve rahmeti gereği zaman ve mekanların bir kısmının diğerlerinden üstün ve faziletli kılındığını biliyoruz. Bu zaman ve mekanların şeref ile üstünlüklerini kendilerinde meydana gelen büyük ve önemli olaylardan aldığını, Kadir Gecesi'nin şerefi, yüceliği ve faziletinin de insanlığın son hidayet rehberi Kur'an-ı Kerim'in bu gecede inmeye başlamasından kaynaklandığı hepimizin malumudur. Mümin kullar olarak bu gece Allah'tan af ve mağfiret dilemek gerekir. Bu gece her şeyden önce Allah'tan bol bol af ve mağfiret dileyeceğiz. Çünkü Kadir Gecesi, herkes için ömrü boyunca bilerek ya da bilmeyerek yaptığı günahlar için samimi bir kalple tövbe istiğfar etmek, bundan sonra da her türlü günahtan uzak kalmaya kesin şekilde karar vermek için çok iyi bir fırsat sunmaktadır” diyen ATF din görevlilerinden sorumlu Genel Sekreter yardımcımız Sayın Yusuf Zorluoğlu, "#RamazandaEvdeyiz #uzaklardaDeğilGönüllerdeyiz etiketiyle yapılacak olan canlı yayında, kıymetli hatiplerimizin dualarına evlerinizden canlı yayında eşlik etmesini dileyerek, daha fazla kitleye ulaşması için yayınımızın izleyen, dualarıyla bizlere destek veren kardeşlerimizin kendi kişsel hesaplarında, kendi takipçilerine ulaştırmasını da istedi.

Sayın Yusuf Zorluoğlu açıklamasını, “Almanya Türk federasyonumuzun Facebook sosyal medya hesabından yapılacak olan canlı yayın aracılığıyla içinde bulunduğumuz salgın ortamında üzerimizdeki hastalık ve musibetin bir an önce kalkması, hastaların şifa bulması ve bu uğurda canla başla çalışan insanlarımızın sağlık, selamet ve muvaffakiyeti için hep birlikte dua ve niyazda bulunacağız” diyerek tamamladı.

Canlı Yayınımızı https://www.facebook.com/ALMANYATURKFEDERASYON/ dan takip edebilirsiniz.