• Deutsch
  • Türkçe

İsviçre Türk Federasyon Aarau Çıkartması


Avrupa Türk Konfederasyona bağlı faaliyet gösteren İsviçre Türk Federasyonumuzun Aarau Türk-İslam Kültür Ocağının düzenlediği Çanakkale Geçilmez-Kültür ve Eğlence Şöleni, Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı, MHP MYK üyesi Sayın Cemal Çetin’in katılımıyla yapıldı. İsviçre Türk Federasyon Genel Başkanı İrfan Okutan, T.C. Zürih Başkonsolos Muavini Sayın Abuzer Köse ve çevre illerden gelen başkan ve yöneticilerin katılımıyla muhteşem bir atmosferde gerçekleşti.

 

Ülkücü sanatçılarımızdan Mustafa Yıldızdoğan, Gökhan Tekin, Nejla Çakmakcı’nın  yer aldığı Çanakkale Geçilmez-Kültür Şöleni yoğun ilgi gördü.

 

Şölen, Kuran-I-Kerim tilaveti ve ardından topluca okunan İstiklal Marşı sonrası şehitlerimize bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

 

Aarau kentinin şahit olduğu en kalabalık kültür ve sanat şöleni, misafirler tarafından takdirle karşılandı. İsviçre Türk Federasyon Başkanı Sayın İrfan Okutan yapmış olduğu kısa konuşmada, “katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz” dedi.

 

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin’in gündeme dair konuşması ilgiyle takip edildi.

 

Sanatçıların seslendirdiği bir birinden güzel eserlerin zirvesi dünya çapında üne sahip olan Mustafa Yıldızdoğan’ın sahne almasıyla görüldü. Çanakkale Geçilmez-Kültür ve Eğlence Şöleni Mustafa Yıldızdoğan’ın sahnede sergilediği muhteşem atmosferle tamamlandı.

 

ATF BASIN

Galeri